Blog

Łuszczyca - zdjęcia różnych form łuszczycy
Łuszczyca to przewlekła, zapalna choroba skóry, która dotyczy średnio 2-4 proc. ogólnej populacji. Charakteryzuje się powstawaniem na skórze czerwonych, płaskich lub nieco wyniosłych, wykwitów skórnych pokrytych srebrzystą łuską.
Czytaj więcej
Łuszczyca stóp - przyczyny, objawy, leczenie
Łuszczyca stóp to jedna z postaci klinicznej łuszczycy zwykłej, która wiąże się z zajęciem niedużej powierzchni skóry części dystalnych kończyn. Ze względu na charakterystyczną lokalizację zmian, uznawana jest za jedną z najbardziej dokuczliwych form łuszczycy, wpływającej na utrudnienia z poruszaniem się.
Czytaj więcej
Łuszczyca brwi – przyczyny, leczenie, zdjęcia
Łuszczyca brwi to jedna z form łuszczycy skóry gładkiej twarzy. Ze względu na specyficzną lokalizację zmian, postrzegana jest jako defekt kosmetyczny. Wielu pacjentów przyznaje, że uaktywnione wykwity powodują u nich duży dyskomfort psychiczny.
Czytaj więcej
Łuszczyca a tatuaż - czy wykonanie tatuażu to dobry pomysł?
Pojawia się coraz więcej badań związanych z wykonywaniem tatuażu u pacjentów z łuszczycą. Wynika z nich, że nie tylko atrament jest uznawany za jedną z metod uaktywniających stany zapalne ale również sam sposób wykonywania tatuażu, który z perspektywy medycznej postrzegany jest jako kontrolowane uszkodzenie naskórka.
Czytaj więcej
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel