Preparaty na łuszczycę stóp i dłoni

( ilość produktów: 114 )

Ręce i stopy to jedne z najbardziej charakterystycznych miejsc występowania zmian łuszczycowych. Wykwity będące typowe dla łuszczycy zwykłej krostkowej, zajmują głównie powierzchnie dłoni i podeszw stóp. Zależnie od rodzaju łuszczycy, zmiany mogą przypominać nacieczone ogniska o czerwonej barwie, w których obrębie tworzą się bolesne pęknięcia.

Ze względu na lokalizację zmian skórnych, łuszczyca stóp i dłoni może utrudniać wykonywanie codziennych czynności. Aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia naskórka i zaognienia wykwitów, należy włączyć do codziennej pielęgnacji odpowiednie preparaty nawilżające i regenerujące.

Produkty na łuszczycę stóp i dłoni można stosować w formie monoterapii, a także terapii skojarzonej jako element wspomagający. Przykładem jest mydło, które służy nie tylko do oczyszczania skóry z nadmiaru sebum czy zanieczyszczeń środowiskowych, ale również wzmacnia barierę ochronną naskórka przed utratą wody.

Przy wyborze mydła na łuszczycę stóp i dłoni sugerujmy się jego składem. Kupujmy preparaty zawierające składniki aktywne o udowodnionym działaniu np. dziegieć, który wykorzystywany do produkcji mydeł opracowanych z myślą o osobach z łuszczycą. Dziegieć drzewny normalizuje funkcjonowanie gruczołów łojowych, przeciwdziała przesuszeniu i pęknięciom naskórka a także sprzyja jego regeneracji.

Jeżeli nie lubisz mydła w kostce lub w płynie, sięgnij po żel na łuszczycę stóp i dłoni. Ciekawymi produktami są te zawierające buską wodę mineralną siarczkową czy minerały z Morza Martwego. Nawilżają i odżywiają zniszczony naskórek, zapobiegając jego przetłuszczaniu. Zapewniają skórze uczucie świeżości na długi czas.

Oliwki i płyny antyseptyczne na łuszczycę stóp i dłoni to doskonałe alternatywy dla tradycyjnych środków myjących. Jeżeli poszukujesz produktów, które wymykają się wszelkim standardom to są to preparaty dla ciebie. Dzięki zawartości olejków i ekstraktów roślinnych skutecznie zmiękczają i wygładzają zniszczony naskórek oraz chronią go przed szkodliwym działaniem drobnoustrojów. Działają również kojąco na podrażnioną skórę.

Po oczyszczeniu naskórka, czas na jego nawilżenie. Kremy, balsamy, maski i mleczka na łuszczycę stóp i dłoni to produkty, które świetnie sprawdzą się w codziennej pielęgnacji zniszczonej skóry. Te wyprodukowane na bazie konopi siewnych są doskonałymi emolientami. Wzmacniają płaszcz hydrolipidowy skóry chroniąc ją przed przesuszeniem. Wzbogacone o ekstrakty z olejków, np. olejek z wiesiołka czy olejek sezamowy, redukują nieprzyjemną szorstkość naskórka. Wygładzają, zmiękczają i ujędrniają skórę.

pixel