Kosmetyki z mocznikiem - kremy i inne preparaty

( ilość produktów: 37 )

Mocznik to substancja pochodzenia naturalnego, która dzięki swoim właściwościom złuszczającym i nawilżającym ma szerokie zastosowanie w preparatach na łuszczycę. Kremy z mocznikiem idealnie sprawdzą się w codziennej pielęgnacji wymagającej skóry łuszczycowej pokrytej warstwą zrogowaciałego naskórka.

Preparaty z mocznikiem na łuszczycę różnią się od siebie stężeniem procentowym mocznika, który zawarty jest w danym produkcie. Dobroczynne działanie mocznika na skórę zależy zarówno od wysokości jego stężenia, jak i podłoża kosmetycznego, w którym jest zawarty.

Kosmetyki z mocznikiem na łuszczycę w stężeniu poniżej 10% wykazują dobre działanie nawilżające. Choć mocznik sam w sobie nie ma właściwości higroskopijnych, doskonale osłania wiązania wody zwiększając jej wartość w warstwie rogowej skóry. Dzięki temu wzmacnia barierę hydrolipidową naskórka przeciwdziałając jego przesuszeniu. Kremy z mocznikiem poniżej 10% doskonale redukują także szorstkość naskórka, łagodzą podrażnienia i zaczerwienienia.

Mocznik w stężeniu powyżej 20% stosowany jest w kosmetykach z mocznikiem dla osób z łuszczycą, które chcą zmiękczyć i wygładzić naskórek. Im wyższe stężenie mocznika w preparatach z mocznikiem, tym lepsze jest jego działanie keratolityczne. Szampony czy kremy z mocznikiem ze stężeniem 20% i 30% doskonale złuszczają martwy naskórek. Zapobiegają rozwojowi nowych wykwitów pozwalając cieszyć przez dłuższy czas zdrową i czystą skórą, wolną od zmian.

Kosmetyki z mocznikiem w wysokim stężeniu, a w szczególności kremy z mocznikiem, wykorzystywane są w łuszczycy do redukowania szorstkości skóry i zmniejszenia przebarwień. Minimalizują zmiany łuszczycowe występujące w obrębie skóry dłoni, stóp i stawów np. zmiany łuszczycowe na stawach kolanowych czy zmiany łuszczycowe na stawach łokciowych. Skóra w tych miejscach pokryta jest zazwyczaj grubą warstwą łuski wymagającą preparatów o silnych właściwościach złuszczających.

Kosmetyki z mocznikiem na łuszczycę dostępne są bez recepty. Mocznik w preparatach pielęgnacyjnych występuje zazwyczaj w dwóch stężeniach 3-10% o działaniu nawilżającym, i 20-30% o działaniu złuszczającym. Kosmetyki z mocznikiem dobrze nawilżają skórę, dlatego są dobrą alternatywą dla emolientów.

pixel