Zioła i tabletki na łuszczycę (suplementy diety)

( ilość produktów: 21 )

Suplementy diety na łuszczycę, tabletki na łuszczycę i zioła na łuszczycę to idealne preparaty wspomagające każdą kurację łuszczycową. Dobrane indywidualnie, przy uwzględnieniu konkretnych zaleceń i potrzeb osoby zmagającej się z łuszczycą, pomagają nie tylko skrócić czas terapii ale także wzmacniają jej wyniki dając lepsze efekty terapeutyczne. Suplementy diety na łuszczycę to idealny sposób aby uzupełnić codzienną dietę w niezbędne składniki odżywcze np. witaminę D.

Wyróżniamy różne postaci suplementów diety na łuszczycę, do najpopularniejszych zaliczamy:

  • tabletki na łuszczycę,
  • kapsułki na łuszczycę,
  • butelki z kroplomierzem na łuszczycę.

Przed zakupem wybranego suplementu diety na łuszczycę zapoznaj się dokładnie z jego składem oraz zawartością substancji odżywczych. Zwróć uwagę również na jego jakość, w tym kompletność informacji na opakowaniu.

Najczęściej polecanym suplementem diety na łuszczycę jest witamina D (kalcyferol), która niezbędna jest nie tylko do utrzymania zdrowych kości ale również do wzmocnienia układu odpornościowego. Bierze również udział w procesie podziału komórek - przyspiesza regenerację martwego naskórka. Skutkiem niedoboru witaminy D są m.in. stany zapalne skóry, kruchość i łamliwość paznokci czy wypadanie włosów. Witamina D najlepiej przyswajana jest z witaminą A, C i związkami fosforu i wapnia. Dostępna jest najczęściej w postaci żelowych tabelek na łuszczycę bez recepty lub w formie butelek z kroplomierzem.

Badania pokazują, że niektóre ekstrakty roślinne i zioła na łuszczycę mogą mieć pozytywny wpływ na łagodzenie objawów towarzyszących łuszczycy np. redukowanie świądu, zaczerwienienia, pieczenia czy zmniejszenia liczby wykwitów (np. Natural treatment alternative for psoriasis: A review on herbal resources). W minimalizowaniu skutków łuszczycy pomocny będzie: pieprzowiec owocowy, aloes, dzięgiel chiński, rumianek pospolity, drzewo herbaciane, golteria rozesłana czy ostropest.

Ostropest to składnik wiodący suplementu diety na łuszczycę Livenorm, który wspiera pracę wątroby. Polecany jest on do stosowania w trakcie (i po zakończeniu) kuracji antybiotykami i sterydami doustnymi. Dostępny jest w formie tabletek na łuszczycę bez recepty.

pixel