Blog

Woda siarczkowa w leczeniu łuszczycy
Woda siarczkowa to bogactwo cennych biopierwiastków naturalnego pochodzenia, które wpływają bezpośrednio na poprawę stanu i jakości naszego naskórka. Regularne stosowanie produktów siarczkowych u osób z łuszczycą przyspiesza regenerację zniszczonej skóry, poprawia jej napięcie i sprężystość oraz łagodzi aktywne stany zapalne.
Czytaj więcej
Zioła na łuszczycę
Zioła lecznicze na łuszczycę znajdziemy nie tylko w formie ekstraktów i wyciągów roślinnych dodanych do preparatów pielęgnacyjnych do ciała, ale również w postaci sypkiej wykorzystywanej np. do naparów czy herbat. Dowiedz się, jakie zioła należy stosować wspomagająco w terapii łuszczycy.
Czytaj więcej
Konopie, CBD w leczeniu łuszczycy
Wyciągi z konopi z powodzeniem dodawane są do produktów pielęgnacyjnych na łuszczycę, których celem jest nie tylko zmniejszenie aktywnego stanu zapalnego ale również odczuwalna poprawa nawilżenia skóry. Jest to szczególnie przydatne w przypadku suchej, łuszczącej się i szorstkiej skóry łuszczycowej.
Czytaj więcej
Leczenie łuszczycy a sól z Morza Martwego - właściwości
Sól z Morza Martwego to bogactwo naturalnie występujących chlorków - chlorku sodu, chlorku magnezu, chlorku potasu czy chlorku wapnia. A także wielu jonów i mikroelementów - jodków, siarczanów, węglanów i bromków niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, w tym utrzymania dobrej kondycji skóry.
Czytaj więcej
pixel