Szampony i inne preparaty na łuszczycę skóry głowy

( ilość produktów: 69 )

Łuszczyca skóry głowy to jedna z najpopularniejszych postaci łuszczycy. Objawia się powstawaniem zmian pokrytych srebrzystą blaszką łuszczycową. Wykwity zlokalizowane są nie tylko na skórze głowy, ale mogą również nachodzić na czoło czy szyję. W złagodzeniu objawów jej towarzyszących stosuje się terapię miejscową uwzględniającą szampony, płyny, zioła i inne preparaty na łuszczycę skóry głowy.

Podstawą walki z łuszczycą skóry głowy jest zahamowanie proliferacji naskórka, usunięcie jego zrogowaciałych warstw i zmniejszenie stanu zapalnego. W tym celu wykorzystuje się środki keratolityczne i redukujące, które działają szybko, skutecznie i nie niosą za sobą działań niepożądanych w postaci chociażby przesuszenia naskórka. Do najpopularniejszych zaliczamy:

  • szampony na łuszczycę skóry głowy mające działanie antyproliferacyjne,
  • płyny na łuszczycę skóry głowy o właściwościach keratolitycznych,
  • zioła na łuszczycę skóry głowy wzmacniające naskórek i włosy.

Kwas salicylowy to niezastąpiony składnik każdego preparatu na łuszczycę skóry głowy cenionego za swoje właściwości złuszczające. Regularne stosowanie produktów z salicylem pomaga oczyścić skórę z nadmiaru łusek, sebum i środków do stylizacji. Ogranicza również świąd, łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia. Preparaty na łuszczycę skóry głowy nie powodują przetłuszczania włosów czy ich zmatowienia. Sprawiają za to, że są miękkie i pełne blasku.

Płyny na łuszczycę skóry głowy przeciwdziałają procesowi nadmiernej proliferacji naskórka, czyli hamują jego namnażanie. Regulują proces rogowacenia skóry zapobiegając powstawaniu nowych wykwitów. Wyprodukowane na bazie dziegcia drzewnego (wyciągu z kory wierzby) pomagają usunąć nagromadzone blaszki łuszczycowe czyniąc naskórek miękkim i gładkim. Płyny na łuszczycę skóry głowy wzbogacone o mocznik wzmacniają i uelastyczniają naskórek, zapobiegając jego przesuszeniu.

Buska woda mineralna siarczkowa, będąca składnikiem preparatów na łuszczycę skóry głowy, odpowiada za zmniejszenie stanu zapalnego. Stymuluje proces odbudowy naskórka, w tym odrastania mieszków włosowych. Wzmacnia cebulki włosowe, poprawia ukrwienie skóry przywracając jej fizjologiczną równowagę.

Lawenda czy rozmaryn to zioła na łuszczycę skóry głowy, które w preparatach występują w postaci ekstraktów z olejków. Wykazują one właściwości odkażające i antybiotyczne dzięki czemu można stosować je na powierzchowne rany bez ryzyka wywołania podrażnienia. Nanoszone miejscowo, bezpośrednio na zmiany skórne, działają oczyszczająco i tonizująco. Zioła na łuszczycę skóry głowy głęboko odżywiają i nawilżają skórę chroniąc ją przed utratą wody.

pixel