Kosmetyki z ichtiolem - kremy, maści i inne kosmetyki z ichtiolem

( ilość produktów: 13 )

Ichtiol, czyli sulfobituminian amonowy, to substancja aktywna wykazująca silne właściwości przeciwzapalne i bakteriostatyczne. Jest popularnym składnikiem zarówno leków, jak i dermokosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry łuszczycowej. Ichtiol najczęściej występuje w formie maści lub kremu i jest stosowany w celu złagodzenia stanów zapalnych skóry z łuszczycą.

Ichtiol maść na łuszczycę skutecznie łagodzi świąd i podrażnienia skórne. Hamuje odruch drapania zapobiegając uszkodzeniom naskórka w postaci pęknięć czy zadrapań. Ichtiol maść działa przeciwzapalnie i przeciwłojotokowo - reguluje wydzielanie sebum i przeciwdziała nadmiernemu przetłuszczaniu się naskórka. Wykazuje również działanie keratoplastyczne - normalizuje proces namnażania i rogowacenia naskórka, czyli zapobiega jego wzmożonemu złuszczaniu.

Zarówno ichtiol maść, jak i ichtiol krem, mają słabe działanie antyseptyczne. Nie są preparatami na łuszczycę, które poradzą sobie w walce z drobnoustrojami. Do zalet maści i kremów z ichtiolem zaliczamy fakt, że to produkty do pielęgnacji skóry łuszczycowej wykazujące mało drażniące działanie, z niskim potencjałem uczulającym. Stosowanie produktów z ichtiolem bezpośrednio na zmiany łuszczycowe nie uwrażliwia skóry na promienie słoneczne.

Badania pokazują, że ichtiol tak samo skutecznie redukuje zmiany łuszczycowe, jak dziegieć z węgla kamiennego, ale w przeciwieństwie do niego, nawet przy długotrwałym stosowaniu, nie wywołuje silnych działań niepożądanych np. nie zaburza pracy wątroby czy nerek.

Ichtiol maść na łuszczycę stosowana jest bezpośrednio na miejsca zmienione chorobowo. Ma tłustą konsystencję, jest bardzo wydajna i łatwo się rozprowadza. W porównaniu do kremu z ichtiolem dłużej się wchłania, dlatego zalecana jest do stosowania wieczorem. Skutecznie redukuje świąd i zaczerwienienia - zmniejsza obrzęki i stan zapalny.

Ichtiol krem to doskonała alternatywa dla osób, które nie mogą używać preparatów na łuszczycę z dziegciem. Ichtiol krem stosujemy nie tylko na zmiany skórne, ale również na całe ciało. Pomocny jest w łagodzeniu rumienia, redukowaniu zaczerwienienia i zmniejszenia nieprzyjemnego uczucia pieczenia.

Ichtiol, w przeciwieństwie do preparatów dziegciowych, nie ma działania fotouwrażliwiającego czy mutagennego. Ichtiol ciemny i jasny uznawany jest za bezpieczną substancję, która może być stosowana przewlekle przez osoby z łuszczycą. Przynosi dobre rezultaty terapeutyczne w łagodzeniu objawów towarzyszących łuszczycy.

pixel