Maści, kremy, szampony i inne preparaty na świąd

( ilość produktów: 103 )

Świąd to jeden z najbardziej charakterystycznych objawów łuszczycy. Bywa bardzo trudny do opanowania dlatego może wyzwalać niekontrolowany odruch drapania, który w większości przypadków prowadzi do naruszenia naskórka wskutek mechanicznego zdrapywania łusek. Wiele osób z łuszczycą poszukuje skutecznych, bezpiecznych maści i kremów na świąd skóry celem złagodzenia powstałych podrażnień. Jakie kremy i maści są polecane na świąd skóry gładkiej, w tym świąd owłosionej skóry głowy?

Celem złagodzenia uporczywego świądu wybierajmy preparaty pielęgnacyjne wyprodukowane na bazie ekstraktów z olejów roślinnych. Przykładem takich składników aktywnych są oleje i ekstrakty z nasion konopi siewnych czy oleju z rokitnika. Wykazują silne działanie antyproliferacyjne, przeciwzapalne i przeciwświądowe. Łagodzą zaczerwienienia, zmniejszają uczucie pieczenia i napięcia skóry. Przyspieszają proces regeneracji komórek skóry, dlatego mogą być stosowane bezpośrednio na uszkodzoną warstwę naskórka.

Z kremów na świąd skóry dobrze sprawdzą się produkty na bazie wody siarczkowej. Dogłębnie nawilżają wrażliwe warstwy naskórka przeciwdziałając jego nadmiernej szorstkości. Ograniczają także proliferację skóry czyli normalizują proces jej złuszczania. Co ważne, nie podrażniają i nie działają alergizująco.

Z szamponów na świąd skóry głowy polecane są preparaty na świąd wyprodukowane na bazie mleka kobylego, ekstraktów z nasion konopnych czy dziegciu. Mleko klaczy jest świetnym dodatkiem do wielu produktów na świąd. W przypadku szamponów na łuszczycę owłosionej skóry głowy mleko kobyle zmniejsza uczucie świądu i ogranicza odruch drapania. Uelastycznia naskórek i wzmacnia go przed uszkodzeniami mechanicznymi. Redukuje stany zapalne, łagodzi pieczenie i zaczerwienienie.

Dziegieć brzozowy występujący w szamponach na świąd owłosionej skóry głowy łagodzi nie tylko podrażnienia skóry powstałe w wyniku niekontrolowanego usuwania nagromadzonych blaszek łuszczycowych (zdrapywania wykwitów skóry), ale również uelastycznia i wygładza zniszczony naskórek. Wzbogacony o inne składniki aktywne (np. olej z nasion słonecznika) dodatkowo natłuszcza i odżywia skórę.

pixel