Kremy i inne preparaty na łuszczycę paznokci

( ilość produktów: 13 )

Łuszczyca paznokci to problem, który dotyczy średnio co drugiego pacjenta z łuszczycą zwykłą. Dermatolodzy podkreślają, że może być ona czynnikiem predykcyjnym w kierunku łuszczycy stawowej uznawanej jako jeden z pierwszych jej objawów. W zależności od lokalizacji zmian i rozwoju procesu zapalnego, łuszczyca paznokci inaczej się manifestuje dlatego przysparza ona wielu specjalistom problemów diagnostycznych. Do najpopularniejszych objawów łuszczycy paznokci zaliczamy rogowacenie podpaznokciowe, onycholizę i naparstkowanie.

Podstawą walki z łuszczycą paznokci jest odpowiednia pielęgnacja skóry dłoni, stóp i płytki paznokciowej. Choć ze względu na powolne narastanie płytki paznokciowej (ok. 3-4 mm na miesiąc) proces ten jest długotrwały i dla wielu pacjentów z łuszczycą męczący, dzięki zastosowaniu odpowiednio dobranych preparatów, jak np. maść na łuszczycę paznokci, może przynieść oczekiwane rezultaty.

Objawy łuszczycy paznokci możemy podzielić na dwie grupy ze względu na zmiany dotyczące macierzy paznokcia, jak i łożyska. W tym pierwszym obserwujemy zazwyczaj zagłębienia w płytce paznokciowej (tzw. objaw naparstka), zgrubienia płytki, bruzdowania, czy nawet leukonychię zwaną również bielactwem paznokci. Aby je zminimalizować wybierzmy maści na łuszczycę paznokci, które w swoim składzie mają ekstrakty z naturalnych olejków. Składniki aktywne w postaci olejku z pestki moreli przyspieszą regenerację zniszczonej płytki paznokciowej, z kolei olejek z drzewa herbacianego zadziała antyseptycznie i odkażająco. Skutecznie złagodzi aktywne stany zapalne.

Onycholiza, hiperkeratoza podpaznokciowa i plamy olejowe to najczęściej występujące objawy łuszczycy paznokci dotyczące łożyska. Chcąc je złagodzić stosujmy maści na łuszczycę paznokci o silnym działaniu keratolitycznym czyli złuszczającym. Zdecydujmy się na preparaty pielęgnacyjne wyprodukowane na bazie kwasu salicylowego i mocznika, który w wysokim stężeniu przyczynia się do złuszczania zrogowaciałych warstw paznokciowych. Zachodzący proces mikrozłuszczania jest całkowicie bezpieczny i nie przebiega w gwałtowny sposób. Płytka złuszczana jest stopniowo, a na jej miejscu powstaje nowa wolna od zmian.

Maści na łuszczycę paznokci, które znajdziesz w naszym sklepie zostały opracowane z myślą o wszystkich osobach zmagających się z zmianami łuszczycowymi na płytce paznokciowej, łożysku i otaczającym jej skórze. Powstały przy zastosowaniu wysokiej jakości produktów uwzględniających zarówno ekstrakty roślinne, wyciągi z olejków jak i specjalnie skomponowane składniki aktywne np. IBR-DORMIN®. Dostępne są bez recepty, mogą być stosowane przez dorosłych i dzieci. Nie wywołują skutków ubocznych.

pixel