Kremy i inne kosmetyki natłuszczające

( ilość produktów: 121 )

Specjaliści są zgodni, właściwa pielęgnacja skóry z łuszczycą polega na regularnym stosowaniu kosmetyków natłuszczających. Jest to szczególnie zalecane osobom zmagającym się z suchym i pękającym naskórkiem. Zaletą kremów natłuszczających jest zapobieganie nadmiernemu przesuszeniu, w tym minimalizowanie poczucia szorstkości i ściągnięcia skóry. Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków natłuszczających dla osób z łuszczycą, które oprócz zapewnienia skórze odpowiedniego nawilżenia dodatkowo niwelują świąd i zaczerwienienie. Jak wybrać odpowiedni kosmetyk natłuszczający?

Szukając idealnego kosmetyku natłuszczającego na łuszczycę zdecydujmy się na zakup preparatu wyprodukowanego na bazie składników aktywnych o udowodnionym działaniu na naszą skórę. Przykładem takich substancji jest np. mocznik, który w stężeniu poniżej 10% działa natłuszczająco i nawilżająco. Dostępny jest on w postaci dodatków do kremów natłuszczających, jak również maści i balsamów.

Oprócz mocznika, świetnymi kosmetykami natłuszczającymi są te mające w swoim składzie mleko kobyle. Przeprowadzone badania udowodniły, że składniki odżywcze zawarte w mleku klaczy wspomagają odnowę komórek naskórka i regulują gospodarkę tłuszczową skóry. Stosowanie balsamów, emolientów i kremów natłuszczających z mlekiem kobylim przyspiesza również gojenie się ran, łagodzi podrażnienia i stany zapalne.

W kategorii kosmetyków natłuszczających, niesłabnącą popularnością cieszą się kremy natłuszczające z nasion konopi siewnych. Zawarte w kosmetykach natłuszczających ekstrakty i oleje z konopi siewnych poprawiają ogólny wygląd skóry. Znajdująca się w oleju konopnym witamina A pobudza syntezę kolagenu wpływając na opóźnienie procesu starzenia. Normalizuje również pracę gruczołów łojowych i rogowacenie skóry.

Nie tylko kremy natłuszczające polecane są osobom z łuszczycą, ale także emolienty i emulsje natłuszczające. Mają one rzesze zwolenników ze względu na łatwość stosowania i szybkość wchłaniania. Nie pozostawiają one na skórze filmu, który dla wielu osób może być uciążliwy. Emulsje natłuszczające możemy stosować bezpośrednio na skórę i miejsca zmienione chorobowo albo np. jako dodatek do kąpieli. W ten sposób nie tylko nawilżymy i odżywimy suchą skórę, ale również usuniemy zrogowaciały naskórek.

pixel