Olejki na łuszczycę

( ilość produktów: 3 )

Olejki na łuszczycę to coraz częściej wybierane preparaty na łuszczycę, które z powodzeniem wykorzystywane są w codziennej pielęgnacji suchej, zniszczonej i łuszczącej się skóry. W zależności od wybranego rodzaju, olejki na łuszczycę różnią się od siebie substancjami biologicznie czynnymi występującymi w ich składzie. Olejki na łuszczycę stosujemy miejscowo na skórę, najlepiej delikatnie je wcierając lub wklepując w miejsca zmienione chorobowo.

Olejki na łuszczycę mogą być bezzapachowe i hipoalergiczne, niezawierające substancji drażniących. Jest to szczególnie ważne dla osób z problematyczną skórą łuszczycową chcących uniknąć podrażnienia przy wprowadzaniu do swojej pielęgnacji nowych produktów. Dla osób lubiących preparaty zapachowe, polecamy wybieranie olejków na łuszczycę mających w swoim składzie kompozycje zapachowe naturalnego pochodzenia.

Olejki na łuszczycę znane są ze swoich właściwości natłuszczających i nawilżających. Te delikatne formuły odżywiają suchą, zmęczoną skórę łuszczycową. Stosowane regularnie zapobiegają nadmiernemu przesuszeniu i łuszczeniu naskórka. Ograniczają szorstkość, łagodzą podrażnienia i zaczerwienienia. Olejki na łuszczycę zmiękczają i uelastyczniają skórę. Wygładzają zgrubienia naskórka, nadając mu odpowiedniego blasku.

Olejki na łuszczycę wyprodukowane są na bazie naturalnych wyciągów i ekstraktów roślinnych, które wzmacniają barierę naskórka. Działają przeciwzapalnie i redukująco. Poprawiają ukrwienie skóry łuszczycowej sprawiając, że jest ona lepiej dotleniona. Nanoszone na skórę koją aktywne stany zapalne.

Olejki na łuszczycę ograniczają pieczenie i napięcie naskórka. Uszczelniają barierę lipidową skóry zapobiegając jej przesuszaniu. Olejki na łuszczycę pobudzają metabolizm komórek wpływając na wzmocnienie struktury skóry. Przyspieszają regenerację zniszczonej skóry łuszczycowej oraz skracają czas powstawania nowych komórek.

Olejki na łuszczycę mogą wywoływać reakcje fototoksyczne, czyli podrażnienia skóry w momencie jej ekspozycji na działanie promieniowania słonecznego. Przed ich zastosowaniem należy dokładnie zapoznać się z zaleceniami producenta aby zminimalizować ryzyko wystąpienia rumienia, zmian depigmentacyjnych czy oparzenia.

pixel