Kosmetyki z kwasem salicylowym - szampony, żele i inne preparaty

( ilość produktów: 18 )

Kwas salicylowy to substancja wykorzystywana w preparatach dermatologicznych i kosmetycznych w celach złuszczających. Znana ze swoich właściwości przeciwzapalnych i antybakteryjnych polecana jest do stosowania osobom z łuszczycą, które chcą w bezpieczny sposób usunąć nagromadzone warstwy martwego naskórka. Kosmetyki z kwasem salicylowym cechuje wysoka skuteczność działania w zakresie łagodnego usuwania blaszek łuszczycowych oraz oczyszczania skóry z nadmiaru sebum i zaskórników. Preparaty z kwasem salicylowym sprawdzą się idealnie do regularnej pielęgnacji skóry łuszczycowej i każdej skóry problematycznej - trądzikowej, łojotokowej, zaskórnikowej.

Kosmetyki z kwasem salicylowym na łuszczycę, oprócz wysokich właściwości złuszczających, mają zdolność do przenikania przez warstwę łojową naskórka i przenikania w głąb skóry. Zaliczane są do grupy środków keratolitycznych - ułatwiających usuwanie martwych warstw naskórka. Wzbogacone są często o inne składniki aktywne np. dziegieć czy ichtiol dla wzmocnienia efektu terapeutycznego.

Szampon z kwasem salicylowym polecany jest osobom z łuszczycą owłosionej skóry głowy. Stosowany regularnie pomaga usunąć widoczne wykwity łuszczycowe i zapobiec powstawaniu nowych. Szampon z kwasem salicylowym uzupełniony jest często o inne substancje aktywne, które wzmacniają jego działanie złuszczające. W szamponach z kwasem salicylowym znajdziemy np. ichtiol odpowiadający za przyspieszenie regeneracji zniszczonego naskórka.

Żel z kwasem salicylowym przeznaczony jest do pielęgnacji skóry gładkiej ciała z łuszczycą. Preparaty z kwasem salicylowym normalizują proces proliferacji naskórka oraz skutecznie hamują rozwój nowych zmian łuszczycowych. Uzupełnione o ekstrakty roślinne, np. ekstrakt z białej wierzby, łagodzą świąd i szorstkość skóry. Żel z kwasem salicylowym normalizuje również proces wydzielania sebum przeciwdziałając przetłuszczeniu naskórka. Kosmetyki do ciała z kwasem salicylowym doskonale oczyszczają i odświeżają skórę, nie powodując przy tym podrażnień.

Preparaty z kwasem salicylowym na łuszczycę są cenione i polecane przez specjalistów z zakresu dermatologii i kosmetologii. Nie mogą być jednak stosowane przez wszystkich - kobiety ciężarne i osoby uczulone na salicylany nie mogą stosować kosmetyków z kwasem salicylowym, gdyż mogą one wywoływać poważne reakcje alergiczne.

pixel