Maści i inne preparaty na łuszczycę skóry gładkiej

( ilość produktów: 118 )

Pielęgnacja ciała u osób z łuszczycą skóry gładkiej opiera się na regularnym stosowaniu maści i innych preparatów, które dobrane są indywidualnie w zależności od stopnia nasilenia i rozległości zmian skórnych. Uwzględnia ona terapię miejscową polegającą na nanoszeniu produktów zarówno na miejsca zmienione chorobowe, jak i na całe ciało celem poprawy ogólnego stanu naskórka. Wykorzystywane są maści na łuszczycę wyprodukowane na bazie składników aktywnych w postaci ekstraktów roślinnych czy naturalnych olejków eterycznych. W zależności od rodzaju produktu maści na łuszczycę mogą mieć działanie złuszczające, antyproliferacyjne, przeciwzapalne czy nawilżające.

Doskonałymi preparatami złuszczającymi są te zawierające kwas salicylowy i mocznik zaliczane do grupy środków keratolitycznych. Pomagają one usunąć zrogowaciałe warstwy naskórka przeciwdziałając jednocześnie jego szorstkości. Maść na łuszczycę z salicylem uznawana jest za jeden z najlepszych produktów usuwających łuskę w procesie bezpiecznego mikrozłuszczania. Wzbogacona dodatkowo o mocznik, występujący w różnych stężeniach, może przyspieszyć proces złuszczania blaszek łuszczycowych, łagodzić podrażnienia czy wzmacniać stan nawilżenia.

Maść na łuszczycę o charakterze antyproliferacyjnym zapobiega namnażaniu i różnicowaniu komórek naskórka, czyli powstawaniu nowych wykwitów. Są to najczęściej zgrubiałe, nacieczone zmiany pokryte srebrzystą łuską, którym towarzyszy trudny do opanowania świąd. Maści na łuszczycę z ichtiolem czy dziegciem wykazują silne działanie redukujące i hamujące tworzenie się nowych ognisk łuszczycy. Świetnie sprawdzą się w codziennej pielęgnacji suchej i zniszczonej skóry gładkiej ciała, w tym owłosionej skóry głowy.

Osobom poszukującym produktów nawilżających, polecane są maści na łuszczycę mające w swoim składzie naturalne oleje i ekstrakty z konopi siewnych. Roślina cieszy się dużym uznaniem na rynku farmaceutycznym i kosmetologicznym i z powodzeniem wykorzystywana jest w produkcji preparatów zewnętrznych przeznaczonych dla osób zmagających się z suchym, łuszczącym się naskórkiem. Olej konopny (Cannabis sativa seed oil) zawiera w swoim składzie kompleks witamin A, E i K dzięki czemu skóra jest lepiej odżywiona i nawilżona.

Minerały z Morza Martwego, będące składnikiem aktywnym wielu maści na łuszczycę, mają działanie przeciwzapalne i antyseptyczne. Łagodzą podrażnienia, minimalizują obrzęki i wzmacniają naczynia krwionośne, co jest niezwykle przydatne w terapii łuszczycowego zapalenia stawów. Dodatkowo, maści na łuszczycę z błotem z Morza Martwego czy solą z Morza Martwego oczyszczają skórę z nadmiaru nagromadzonego sebum i łusek, a także zapewniają naskórkowi prawidłowe procesy regeneracyjne.

pixel