Preparaty na złuszczanie naskórka

( ilość produktów: 136 )

Łuszczyca to choroba dermatologiczna objawiająca się powstawaniem na skórze czerwonobrunatnych wykwitów pokrytych srebrzystą łuską. Zmiany skórne są zazwyczaj wypukłe i wyraźnie oddzielone od powierzchni zdrowego naskórka. Bywają mylnie określane przez osoby z łuszczycą jako strupy bądź strupki, które tak naprawdę są skorupkami ze skrzepłej krwi powstałymi na powierzchni rany. Najlepszym sposobem na usunięcie ze skóry nawarstwionych blaszek łuszczycowych jest stosowanie preparatów na złuszczanie naskórka.

Terapia miejscowa środkami keratolicznym, czyli preparatami na złuszczenie naskórka, odgrywa podstawową rolę w walce z łuszczycą. Aby zredukować nagromadzone warstwy martwych komórek naskórka stosujemy produkty keratolityczne czyli te, które w swoim składzie zawierają kwas salicylowy bądź mocznik.

Jak pokazują badania, mocznik w stężeniu powyżej 10% wykazuje silne działanie keratolityczne, dlatego z powodzeniem stosowany jest jako składnik aktywny wielu preparatów na złuszczanie naskórka. Produkty z mocznikiem dostępne są w formie szamponów - polecanych osobom z łuszczycą owłosionej skóry głowy, żeli do mycia twarzy i ciała czy kremów do skóry twarzy i ciała.

Kwas salicylowy to kwas z grupy BHA, który oprócz właściwości złuszczających jest świetnym regulatorem procesu wytwarzania łoju, czyli wydzielania sebum. Z powodzeniem wykorzystywany jest w preparatach na złuszczanie naskórka dla osób zmagających się z przetłuszczającą skórą, szczególnie przetłuszczającą się skórą twarzy. Działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie - hamuje rozwój nowych wyprysków i wykwitów. Niestety, nie jest polecany dla wszystkich. Osoby uczulone na salicylany (np. aspirynę) oraz kobiety w ciąży i karmiące nie powinny stosować preparatów na złuszczanie naskórka z kwasem salicylowym.

Zamiennie dla środków keratolitycznych możemy stosować produkty redukujące nawarstwiony naskórek. W tym celu wybierzmy preparaty wyprodukowane na bazie dziegciu drzewnego (najlepiej dziegciu brzozowego), który reguluje prawidłowe złuszczanie naskórka. Nie tylko w delikatny sposób pomoże on usunąć nowe wykwity, ale również zahamuje rozwój nowych zmian. Ma on również działanie przeciwzapalne i łagodzące - zmniejsza podrażnienia i zaczerwienienia typowe dla łuszczycy. Preparaty na złuszczenie naskórka z dziegciem dostępne są w formie wygodnych do stosowania mydeł w płynie i kostce, szamponów, żeli i wielofunkcyjnych kremów.

pixel