Sól z Morza Martwego i inne sole na łuszczycę

( ilość produktów: 12 )

Sól z Morza Martwego uważana jest za jedną z najbardziej wartościowych soli pod względem odżywczym. Badania pokazują, że jest ona dużo zdrowsza od standardowej soli kuchennej, która wykorzystywana jest nie tylko w celach spożywczych ale również pielęgnacyjnych w domowym zaciszu. Sól z Morza Martwego na łuszczycę pozyskiwana jest w wyniku odparowania wody ze słonego jeziora bezodpływowego. Zaliczana jest do grupy soli nierafinowanych, czyli nieoczyszczonych. Dzięki temu w jej składzie znajdziemy cenne minerały i mikroelementy.

Sól z Morza Martwego na łuszczycę ma szerokie zastosowaniu w łagodzeniu objawów towarzyszących tej dermatozie. Prowadzone badania pokazują, że nie tylko redukuje aktywne stany zapalne skóry ale również odpowiednio zmiękcza naskórek ułatwiając usunięcie blaszek łuszczycowych. Sól z Morza Martwego stosowana jest zazwyczaj w formie kąpieli lub okładów - zgodnie ze wskazaniami producenta. Dodana do kąpieli powoduje zmiękczenie naskórka i jego wygładzenie. Regularne kąpiele w soli z Morza Martwego w odczuwalny sposób poprawiają stan i jakość skóry. Niwelują szorstkość i łuszczenie naskórka, a także ograniczają powstawanie nowych wykwitów.

Sól z Morza Martwego, w postaci dodatku do kąpieli, wzmacnia funkcję ochronną skóry. Zabezpiecza ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, w tym nadmierną utratą wody. Nawilża i odżywia zniszczoną skórę łuszczycową. Zwiększa zdolność wiązania wody w warstwie rogowej, co ma wpływ poprawę jędrności naskórka.

Sól z Morza Martwego na łuszczycę zwiększa różnicowanie komórek naskórka, poprawia regenerację zniszczonego naskórka i przyspiesza jego odbudowę. U wielu osób z łuszczycą kąpiele w soli z Morza Martwego zaleca się jako element dodatkowy przy fototerapii. Z badań wynika, że sól z Morza Martwego jest pomocna w mechanicznym usunięciu łusek oraz uwrażliwieniu skóry na działanie promieniowanie UV, co przekłada się na zwiększona skuteczność naświetlania.

Sól z Morza Martwego wykazuje również działanie łagodzące w chorobach reumatoidalnych, do których zaliczamy łuszczycowe zapalenie stawów. Kąpiele w soli z Morza Martwego na łuszczycę łagodzą bóle mięśniowe i stawowe towarzyszące ŁZS. Zmniejszają zesztywnienie stawów i napięcie mięśni co jest istotne w przypadku profilaktyki łuszczycowego zapalenia stawów.

pixel