Sole do kąpieli na łuszczycę

( ilość produktów: 11 )

Kąpiele lecznicze, wchodzące w skład tzw. spa-terapii, to uznane na świecie holistyczne metody leczenia przewlekłych chorób skóry. Idealnie sprawdzają się jako element wspomagający w terapii łuszczycowej. Kąpiele przy zastosowaniu specjalistycznych soli do kąpieli wykazują nie tylko poprawę stanu i jakości skóry w przypadku łuszczycy, ale zapewniają również relaks i wyciszenie. Łuszczyca jest bowiem zaliczana do schorzeń dermatologicznych o podłożu stresogennym. Stres to jeden z głównych czynników wpływających na powstawanie i zaostrzanie się wykwitów skórnych przy łuszczycy.

Sole do kąpieli to produkty naturalnego pochodzenia, które wykorzystywane są do zabiegów terapeutycznych w łagodzeniu objawów łuszczycy. Historia pokazuje, że balneoterapia to jedna z najstarszych i najpopularniejszych metod leczenia wielu chorób skóry. Badania pokazują, że sole do kąpieli wyprodukowane na bazie minerałów z Morza Martwego dają bardzo dobre rezultaty w minimalizowaniu zmian łuszczycowych.

Sole do kąpieli wykazują silne właściwości złuszczające. Pomagają usunąć zrogowaciałe warstwy naskórka czyniąc skórę miękką i elastyczną w dotyku. Działają również odkażająco i redukująco - odświeżają i oczyszczają skórę z nadmiaru sebum i brudu. Sole do kąpieli z dodatkiem borowiny mają działanie keratolityczne i keratoplastyczne. Skóra po zabiegach przy użyciu soli do kąpieli jest lepiej napięta, bardziej jędrna i wygładzona.

Nie wszystkie osoby z łuszczycą mogą skorzystać z leczenia sanatoryjnego, w którym w ramach zabiegów fizykoterapeutycznych stosuje się kąpiele lecznicze. Alternatywą jest stosowanie soli do kąpieli w warunkach domowych. Stosowane odpowiednio, według zaleceń producenta, mają tak samo wysokie działanie jak w przypadku leczenia uzdrowiskowego.

Stosowanie soli do kąpieli to nie tylko dobry sposób na poprawę stanu skóry łuszczycowej - zminimalizowanie wykwitów, złagodzenie podrażnienia i zaczerwienienia - ale również świetny sposób na relaks. Kąpiele z solami do kąpieli wywierają pozytywny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Sole do kąpieli bogate w mikroelementy nie tylko pozwalają na skuteczną i bezpieczną walkę z niedoskonałościami skóry. Łagodzą również bóle reumatoidalne (np. łuszczycowe zapalenie stawów), zakwasy i nerwobóle. Przynoszą ulgę w urazach stawów, chorobach kręgosłupa czy układu nerwowego np. bóle rwy kulszowej.

pixel