Oliwka na łuszczycę

( ilość produktów: 4 )

Oliwka na łuszczycę to preparat pielęgnujący, który zmiękcza, regeneruje i uelastycznia podrażnioną skórę z łuszczycą. Preparaty w formie oliwki działają ujędrniająco i wzmacniająco. Mimo swojej tłustej konsystencji, dobrze się wchłaniają i są wydajne w użyciu. Stosowane poprzez wcieranie, lub w formie masażu, poprawiają ukrwienie naskórka. Ułatwiają przenikanie składników aktywnych w głąb skóry zapewniając jej odżywienie.

Oliwka na łuszczycę zabezpiecza skórę łuszczycową przed odwodnieniem. Stosowana regularnie, pozostawia na powierzchni skóry film ochronny przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Działa nawilżająco i natłuszczająco.

Oliwka na łuszczycę nanoszona bezpośrednio na skórę gładką ciała z łuszczycą, łagodzi objawy związane z przebiegiem dermatoz. Zmniejsza świąd, pieczenie i zaczerwienienie. Przeciwdziała pojawieniu się dyskomfortu w postaci przesuszenia i ściągnięcia naskórka.

Oliwka na łuszczycę wyprodukowana jest na bazie olejów i ekstraktów roślinnych naturalnego pochodzenia. Dzięki nim silnie zmiękcza naskórek, ułatwiając usunięcie nagromadzonej blaszki łuszczycowej. Wykazuje delikatne działanie keratolityczne i keratoplastyczne. Nie tylko pomaga w złuszczeniu martwych warstw naskórka, ale również uszczelnia barierę lipidową skóry zapobiegając powstawaniu niedoskonałości skórnych.

Oliwka na łuszczycę polecana jest do stosowania w formie uzupełniającej kuracje łuszczycową. Idealnie sprawdzi się u osób z nadmiernie suchą i łuszczącą się skórą. W zależności od rodzaju oliwki na łuszczycę, i zgodnie z zaleceniami producenta, preparat można stosować nie tylko do aplikowania bezpośrednio na skórę, ale jako dodatek do kąpieli terapeutycznych.

Jak stosować oliwkę na łuszczycę do kąpieli? Do wypełnionej ciepłą wodą wanny dodajemy odpowiednią ilość oliwki aż do uzyskania odpowiedniego zabarwienia wody. Informacje na ten temat znajdziemy w opisie produktu - przy założeniu, że producent sam poleca wykorzystywanie oliwki na łuszczycę do tego celu. Zaleca się aby kąpiel przy zastosowaniu oliwki na łuszczycę trwała średnio 10-15 min. Po kąpieli delikatnie osuszamy ciało miękkim ręcznikiem, przykładając go do skóry - nie pocierając. Resztki oliwki na łuszczycę delikatnie wklepujemy w skórę.

pixel