Kremy na łuszczycę bez recepty

( ilość produktów: 46 )

Kremy na łuszczycę to preparaty przeznaczone do codziennej pielęgnacji suchej i wrażliwej skóry łuszczycowej. Celem stosowania kremów na łuszczycę jest poprawa stanu i jakości naskórka. Krem na łuszczycę wyprodukowany jest na bazie składników pochodzenia naturalnego m.in. olejków i ekstraktów roślinnych. Kremy na łuszczycę bez recepty wykazują silne działanie nawilżające i odżywcze. Doskonałe są do stosowania w celu zredukowania nadmiernej suchości skóry i złagodzeniu objawów towarzyszących łuszczycy.

Kremy na łuszczycę, w zależności od zaleceń producenta, możemy stosować na wszystkie obszary skóry - twarz, dłonie i stopy, pachwiny i miejsca intymne (chyba, że producent wskaże inaczej). Krem na łuszczycę stosujemy punktowo lub na całe ciało - wmasowujemy go w skórę gładką przy uwzględnieniu miejsc zmienionych chorobowo.

Zaletą stosowania kremów na łuszczycę bez recepty jest zapewnienie skórze odpowiedniego poziomu nawilżenia oraz pobudzenie naturalnych mechanizmów wzmacniających płaszcz hydrolipidowy naskórka. Kremy na łuszczycę regenerują skórę od wewnątrz sprawiając, że staje się ona bardziej elastyczna i miękka w dotyku.

Krem na łuszczycę niweluje nieprzyjemne uczucie dyskomfortu w postaci ściągnięcia przesuszonej skóry. Kremy na łuszczycę chronią również skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych np. utratą wody czy uszkodzeniami powierzchni naskórka. Systematyczne stosowanie kremu na łuszczycę poprawia wygląd skóry, jej poziom nawilżenia i natłuszczenia. Osoby stosujące krem na łuszczycę podkreślają, że bezpośrednio po ich zastosowaniu skóra jest gładsza, bardziej jędrna i elastyczna.

Do najczęściej wybieranych kremów na łuszczycę zaliczamy te wyprodukowane na bazie mocznika, który zależnie od wysokości stężenia ma działanie natłuszczające i redukujące. Kremy z mocznikiem w stężeniu poniżej 20% silne natłuszczają i zmiękczają naskórek, w stężeniu powyżej 20% pomaga usunąć nagromadzoną łuskę. Kremy z mocznikiem mają działanie keratolityczne - likwidują zrogowaciałe warstwy komórek czyniąc skórę miękką i wygładzoną. Krem na łuszczycę z mocznikiem redukuje również szorstkość, przeciwdziała przesuszeniu i pękaniu naskórka.

pixel