Szampony na łuszczycę bez recepty

( ilość produktów: 28 )

Łuszczyca owłosionej skóry głowy to jedna z najpopularniejszych postaci łuszczycy. Wykwity skórne pokrywające skalp są zaczerwienione i mocno nacieczone. Przyjmują różny kształt i wielkość. Mogą być bardzo rozległe i przechodzić poza linię owłosienia aż do skóry czoła i karku. Charakterystyczna dla łuszczycy owłosionej skóry głowy jest nadmierna proliferacja naskórka. Nasilonemu złuszczaniu skóry towarzyszy intensywny, trudny do opanowania świąd. Pomocne w łagodzeniu objawów są szampony na łuszczycę bogate w składniki aktywne pochodzenia naturalnego.

Często wybieranymi szamponami na łuszczycę są produkty do pielęgnacji owłosionej skóry głowy, które w swoim składzie mają kwas salicylowy. Wykazują one silne działanie złuszczające i redukujące ilość łusek. Stosowane regularnie oczyszczają skórę z nagromadzonych martwych komórek w tym, charakterystycznych dla łuszczycy owłosionej skóry głowy, ognisk pokrytych grubymi i twardymi łuskami o biało-szarym zabarwieniu. Szampony na łuszczycę z kwasem salicylowym redukują również produkcję łoju zapobiegając przetłuszczaniu włosów i skóry.

Innymi, popularnymi szamponami na łuszczycę bez recepty są szampony na łuszczycę z dziegciem, najczęściej dziegciem drzewnym pozyskiwanym z kory wierzby. Szampon na łuszczycę z dziegciem wykazuje wysokie właściwości keratolityczne. Jest pomocny w usuwaniu zrogowaciałych warstw naskórka oraz zapobieganiu powstawaniu nowych zmian. Działa przeciwzapalnie i przeciwłupieżowo. Oczyszcza skórę z resztek kosmetyków i preparatów, nadmiaru łoju i zanieczyszczeń dnia codziennego. Nie obciąża włosów, nie przetłuszcza ich i nie plącze.

Coraz częściej poszukiwanymi szamponami na łuszczycę są szampony na łuszczycę z mleka klaczy. Mleko klaczy to składnik aktywny naturalnego pochodzenia, który znany jest ze swoich właściwości dermatologicznych. Szampon na łuszczycę bez recepty z mlekiem kobylim zmniejsza podrażnienia i zaczerwienienia. Łagodzi świąd i nieprzyjemne uczucie pieczenia i ściągnięcia naskórka. Zmiękcza, uelastycznia i wygładza zniszczony naskórek.

Szampon na łuszczycę z ekstraktem konopnym to nowość na rynku dermatologicznym. Badania pokazują, że naturalny olej pozyskiwany z konopi siewnych działa przeciwzapalnie i bakteriostatycznie. Szampony na łuszczycę z konopiami przyspieszają regenerację suchego naskórka. Łagodzą świąd, rumień i zaczerwienienia. Chronią skórę przed przesuszeniem i pękaniem.

pixel