Szampony, mydła, kremy i inne kosmetyki z dziegciem

( ilość produktów: 20 )

Szampony z dziegciem, mydła z dziegciem i kremy z dziegciem to popularne preparaty na łuszczycę. Ze względu na swoje silne właściwości oczyszczające cieszą się dużą popularnością wśród osób z wymagającą skórą łuszczycową. Do ich produkcji wykorzystywany jest zazwyczaj dziegieć drzewny (najczęściej dziegieć brzozowy i dziegieć jałowcowy), który jest składnikiem pochodzenia naturalnego. Dziegieć posiada dobre zdolności zmiękczające, dlatego zalecany jest do stosowania w celu usunięcia zrogowaciałych warstw martwego naskórka. Doskonale sprawdzi się w regularnej pielęgnacji skóry z aktywnymi wykwitami celem złuszczenia nagromadzonych blaszek łuszczycowych.

Dziegcie drzewne zastosowane do produkcji szamponów z dziegciem, mydeł z dziegciem i kremów z dziegciem mają właściwości przeciwzapalne i bakteriobójcze. Działają również antyseptycznie i dezynfekująco. Pomocne są zarówno w łagodzeniu stanów zapalnych towarzyszących łuszczycy, jak i przyspieszeniu gojenia się ran. Świetnie odkażają skórę głowy, dlatego idealnie sprawdzą się w szamponach do pielęgnacji owłosionej skóry głowy.

Szampon z dziegciem najczęściej wzbogacony jest o dodatkowe składniki aktywne np. węgiel, ichtiol czy kwas salicylowy dla wzmocnienia efektu terapeutycznego. Szampon z dziegciem przeznaczony jest do mycia owłosionej skóry głowy z łuszczycą w celu odświeżenia zniszczonego naskórka. Stosowany regularnie, w delikatny sposób oczyszcza skórę i włosy z łupieżu i blaszek łuszczycowych. Zawarte w składzie szamponów z dziegciem substancje aktywne, w postaci węgla czy kwasu salicylowego, przyspieszają regenerację naskórka.

Mydło z dziegciem występuje w postaci kostki lub płynu. Polecane jest osobom z łuszczycą poszukującym delikatnych produktów do oczyszczania skóry z nadmiaru sebum, resztek kosmetyków i preparatów pielęgnacyjnych. Regularne stosowanie mydła z dziegciem normalizuje funkcjonowanie bariery ochronnej naskórka. Wzmacnia poziom nawilżenia oraz łagodzi podrażnioną skórę. Uzupełnione o naturalne kompozycje zapachowe (np. zapach grejpfruta) nadaje skórze przyjemny zapach.

Kremy z dziegciem to najczęściej preparaty oparte na dziegciu jałowcowym, który słynie ze swoich właściwości przeciwzapalnych. Kremy z dziegciem nadają się do stosowania na wrażliwą skórę twarzy i ciała z łuszczycą. Redukują świąd, zmniejszają uczucie pieczenia i podrażnienia. Regulują również proces proliferacji komórek naskórka zapobiegając powstawaniu nowych zmian skórnych.

pixel