Maści, kremy i inne preparaty na podrażnienia skóry

( ilość produktów: 163 )

Wiele osób zmagających się z łuszczycą zastanawia się nad stosowaniem kremów i maści na podrażnienia skóry. Łuszczyca to nie tylko intensywnie złuszczający się naskórek, ale również sucha i zniszczona skóra wymagająca odpowiedniej pielęgnacji. Co należy zrobić aby złagodzić podrażnienia skóry? Zastosować odpowiednio dobrane maści i kremy na podrażnienia. Podpowiadamy jak wybrać najlepsze preparaty na podrażnienia skóry w łuszczycy.

Do złagodzenia podrażnień skóry w przebiegu łuszczycy idealnie sprawdzą się kremy i maści wyprodukowane na bazie ekstraktów z nasion konopi siewnych. Produkty te można włączyć do codziennej pielęgnacji wrażliwej skóry celem wzmocnienia i odżywienia przesuszonego naskórka. Stanowią doskonałe antidotum dla napiętej, szorstkiej skóry.

Dobrym rozwiązaniem na zminimalizowanie podrażnienia skóry jest branie kąpieli przy zastosowaniu błota lub soli z Morza Martwego. Dobroczynne działanie minerałów z Morza Martwego znane jest od wieków. Już w starożytności sole i błota wykorzystywane były w celu złagodzenia podrażnień towarzyszących różnym problemom dermatologicznym. Dostępne na rynku preparaty na podrażnienia skóry z Morza Martwego wzbogacone są często o inne składniki aktywne, które dodatkowo wzmacniają ich działanie. Dzięki temu lepiej usuwają zrogowaciały naskórek czyniąc go miękkim i gładkim w dotyku. Zmniejszają także podrażnienia, minimalizują obrzęki i przekrwienia.

Ciekawymi kremami na podrażnienia skóry w łuszczycy są produkty z mleka klaczy. Przeznaczone są one do codziennej pielęgnacji suchej i łuszczącej się skóry. Minimalizują świąd, łagodzą stany zapalne i ujednolicają przebarwienia. W odczuwalny sposób rewitalizują i regenerują suchy naskórek chroniąc go przed uszkodzeniami. Tworzą na powierzchni skóry film będący swoistym zabezpieczeniem przed utratą wody.

Maści na podrażnienia skóry w łuszczycy, w przeciwieństwie do kremów na podrażnienia skóry, stosujemy punktowo nanosząc je bezpośrednio na miejsca zmienione chorobowo. Maść na podrażnienia skóry ma zazwyczaj konsystencję półstałą, jest przez to nieco tłustsza i lepiej się rozsmarowuje. W odróżnieniu od kremów ma twardszą i bardziej lepką konsystencję co sprawia, że trudniej się wchłania. Utrzymuje się za to dłużej na skórze i umożliwia lepszą penetrację składników odżywczych w głąb skóry. Jest także bardziej wydajna.

pixel