Kosmetyki na bazie buskiej wody mineralnej siarczkowej

( ilość produktów: 19 )

Niedobór siarki ma niebagatelny wpływ na organizm człowieka. Prowadzi do wypadania i kruchości włosów, łamliwości paznokci i nadmiernego rogowacenia naskórka. To ostatnie jest szczególnie istotne w przypadku łuszczycy, której jednym z charakterystycznych objawów jest powstawanie blaszek łuszczycowych pokrytych grubą warstwą zrogowaciałego naskórka. Aby temu zapobiec należy stosować kosmetyki siarczkowe, czyli preparaty z siarką wyprodukowane na bazie wód siarczkowych.

Kosmetyki z siarką cieszą się dużym uznaniem wśród dermatologów i kosmetologów. Są polecane do codziennej pielęgnacji skóry problematycznej. Preparaty z siarką powstają na bazie naturalnych związków siarkowych wykazujących silne działanie złuszczające i redukujące. Zalecane są osobom z łuszczycą w celu usunięcia nagromadzonych martwych komórek naskórka. Skóra po zastosowaniu kosmetyków siarczkowych staje się miękka, bardziej elastyczna i wyraźnie jędrniejsza.

Kosmetyki z siarką z Buska, czyli preparaty z siarką z Busko Zdroju, to produkty uzdrowiskowe przeznaczone dla osób zmagających się z przewlekłymi chorobami skóry, w których dochodzi do zrogowaceń naskórka. Preparaty z siarką występują w różnych postaciach - kremów siarczkowych, żeli siarczkowych czy płynów siarczkowych.

Kosmetyki siarczkowe wykorzystywane są do regularnych kąpieli jako element kuracji łuszczycowej. Kosmetyki z siarką pomogą złagodzić zmiany towarzyszące łuszczycy - zmniejszą łojotok, usuną łuski, zredukują szorstkość naskórka i opóźnią powstawanie nowych wykwitów. Kąpiele z preparatami z siarką pobudzą również mikrokrążenie wpływając na poprawę metabolizmu skóry.

Krem siarczkowy to produkt polecany do stosowania w celu wyeliminowania szorstkości naskórka. Dobrze sprawdzi się w przypadku osób z łuszczycą mających wysuszoną i rogowaciejącą skórę. Stosowany bezpośrednio na miejsca zmienione chorobowo likwiduje uczucie nadmiernej suchości naskórka oraz zmniejsza jego skłonność do łuszczenia. Krem siarczkowy intensywnie odżywia zniszczoną skórę i łagodzi powstałe podrażnienia.

Żel siarczkowy to kosmetyk siarczkowy przeznaczony do codziennej higieny skóry łuszczycowej. Delikatnie myje skórę z łuszczycą oczyszczając ją z resztek łoju i kosmetyków. Zapewnia doskonałe odświeżenie bez naruszenia płaszczu hydrolipidowego. Nie powoduje przesuszenia i nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia naskórka. Żel siarczkowy minimalizuje i koi każde zaczerwienienia skóry.

pixel