Preparaty na łuszczycę miejsc intymnych i pachwin

( ilość produktów: 75 )

Pielęgnacja skóry ze zmianami łuszczycowymi w miejscach intymnych i pachwinach wymaga stosowania specjalistycznych preparatów przeznaczonych do wrażliwej skóry ciała. Zastanawiając się nad produktami dedykowanymi osobom zmagającym się z łuszczycą miejsc intymnych i pachwin rozważmy te, które wyprodukowane są na bazie odpowiednio dobranych składników aktywnych.

Przykładem takich preparatów są kremy na łuszczycę miejsc intymnych i pachwin mające w składzie olej z konopi siewnych czy ekstrakt CBD. Wykazują one działanie przeciwzapalne i bakteriostatyczne. Odpowiednio nawilżają skórę chroniąc ją przed przesuszeniem i pęknięciami. Łagodzą świąd, zaczerwienienia i podrażnienia. Niwelują rumień i szorstkość skóry.

Maści na łuszczycę miejsc intymnych to doskonała alternatywa dla kremów. Maści na łuszczycę miejsc intymnych nanosimy punktowo na miejsca zmienione chorobowo zapewniając skórze natychmiastowe natłuszczenie i odżywienie. W przeciwieństwie do kremów, maści na łuszczycę miejsc intymnych wolniej się wchłaniają dlatego polecane są do stosowania podczas wieczornej pielęgnacji. Szukaj preparatów opracowanych na podstawie ekstraktu z olejków np. olejku jojoba czy oleju z awokado odpowiadających za wzmocnienie płaszcza hydrolipidowego skóry.

Walka z łuszczycą miejsc intymnych i pachwin skupia się nie tylko na podtrzymywaniu prawidłowego nawilżania naskórka, ale również na jego oczyszczaniu z nadmiaru sebum, resztek preparatów kosmetycznych i zanieczyszczeń. W tym celu stosuj delikatne mydła w kostce lub płynie mające w składzie węgiel aktywny lub dziegieć drzewny. Doskonale myją skórę nie powodując jej przesuszenia. Normalizują pracę gruczołów łojowych zapobiegając nadmiernemu wydzielaniu łoju.

Doskonałą alternatywą dla mydeł na łuszczycę miejsc intymnych i pachwin są żele. Polecane są zwłaszcza produkty z minerałów z Morza Martwego, które zmiękczają naskórek ułatwiając przenikanie składników odżywczych w głąb skóry. Wzmacniają również uszkodzoną barierę naskórkową chroniąc ją przed utratą wody.

Oprócz kremów, maści, mydeł i żeli na łuszczycę miejsc intymnych i pachwin są jeszcze maski do ciała z solanki siarczkowej. Wzbogacone o dodatek olejku eukaliptusowego wykazują silne działanie keratoplastyczne. Zmiękczają zrogowaciały naskórek zabezpieczając go przed pęknięciami. Chronią go przed rozwojem zakażeń.

pixel