Kosmetyki z Morza Martwego na łuszczycę

( ilość produktów: 22 )

Kosmetyki z Morza Martwego wyprodukowane są na bazie naturalnej soli z Morza Martwego otrzymywanej w procesie odparowywania z wody morskiej. Sól z Morza Martwego pozyskiwana jest z akwenów o dużej klasie czystości charakteryzujących się wysokim poziomie zasolenia. Statystyki pokazują, że Morze Martwe to jedno z najpopularniejszych źródeł pozyskiwania soli. Wpływ na to ma nie tylko jego wysoki wzrost zasolenia, który szacowany jest na ok. 36%, ale również czystość wody wynikająca z braku dopływów wód słodkich.

Sól z Morza Martwego to bogactwo składników odżywczych. Znajdziemy w niej ok. 80 pierwiastków chemicznych takich, jak jod czy magnez będących istotnym składnikiem wielu specjalistycznych preparatów na łuszczycę. Jod występujący w soli z Morza Martwego wzmacnia zarówno stan skóry i paznokci, jak również opóźnia powstawanie nowych wykwitów, co jest istotne w przypadku łagodzenia aktywnych zmian łuszczycowych. Podobnie jak magnez odpowiadający za regulowanie podziałów międzykomórkowych w skórze.

Kosmetyki z Morza Martwego są od lat jednym z głównych elementów kuracji łuszczycowej. Występują w różnej formie - jako dodatek do mydeł, żeli do mycia skóry, balsamów czy w postaci soli kąpielowej stosowanej nie tylko w ramach balneoterapii, ale również okładów. Sól z Morza Martwego ma uniwersalne działanie dlatego z powodzeniem wykorzystywana jest do łagodzenia objawów towarzyszących łuszczycy i każdej innej przewlekłej chorobie skóry.

Regularne stosowanie produktów na bazie soli z Morza Martwego normalizuje produkcję sebum. Zapobiega nadmiernemu wytwarzaniu łoju odpowiadającego za przetłuszczanie naskórka. Odblokowuje tym samym pory hamując powstawanie niedoskonałości skórnych w postaci blaszek łuszczycowych. Sól z Morza Martwego wykazuje działanie antybakteryjne i oczyszczające. Doskonale usuwa ze skóry nie tylko resztki sebum, ale również pozostałości po kosmetykach i zabrudzenia. Sprawia, że skóra jest bardziej miękka i elastyczna umożliwiając lepsze usunięcie martwych komórek naskórka.

Kąpiele na bazie soli z Morza Martwego są zalecane każdej osobie z łuszczycą, która chciałaby w odczuwalny sposób poprawić stan i jakość swojej skóry. Dodając do kąpieli sól z Morza Martwego przyspieszamy nie tylko przemianę materii w tkance podskórnej, ale również lepiej dotleniamy skórę.

pixel