Preparaty na usuwanie zmian skórnych

( ilość produktów: 138 )

Łuszczyca to przewlekła choroba dermatologiczna charakteryzująca się powstawaniem na skórze pojedynczych wykwitów. W zależności od rodzaju łuszczycy, zmiany skórne mogą przypominać lekko wyniosłe czerwonobrunatne grudki pokryte srebrzystą łuską. Odpada ona podczas zdrapywania, a jej pozostałości przypominają często zeskrobiny ze świecy. Skóra w miejscu wykwitów jest sucha, zaczerwieniona i skłonna do nadmiernego łuszczenia. Powstawaniu nowych wykwitów może towarzyszyć intensywny i trudny do zahamowania świąd wyzwalający odruch drapania.

Ogólnodostępne preparaty na usuwanie zmian skórnych w łuszczycy oparte są na składnikach aktywnych pochodzenia naturalnego. Przykładem jest mocznik, który obok kwasu salicylowego, uznawany jest za jeden z najlepszych środków keratolitycznych - złuszczających. Na temat zalet ze stosowania mocznika w codziennej pielęgnacji ciała u osób z łuszczycą powstało wiele badań i artykułów naukowych (np. Topical urea in skincare: A review). Mocznik w stężeniu poniżej 10% pomaga odżywić i nawilżyć suchą skórę. Polecany jest osobom zmagającym się z szorstkim, podrażnionym naskórkiem. Wyższe stężenie mocznika wykazuje silne działanie złuszczające, co jest pomocne w przypadku redukcji blaszek łuszczycowych. W naszym sklepie znajdziesz preparaty z mocznikiem, które doskonale poradzą sobie z usuwaniem zmian skórnych w łuszczycy.

Oprócz mocznika, w usunięciu zmian skórnych w łuszczycy, pomocne będą oleje i ekstrakty konopne. Na przestrzeni ostatnich lat pojawiło się wiele produktów przeznaczonych na łuszczycę, które w swoim składzie mają rafinowany olej z nasion konopi siewnych (Cannabis Sativa Seed Oil) będący bogactwem nienasyconych kwasów tłuszczowych np. kwasu linolowego czy kwasu olejowego. Pojawia się coraz więcej doniesień naukowych na temat dobroczynnego działania olejów i ekstraktów konopnych na skórę osób z łuszczycą łuszczycą (np. The potential role of cannabinoids in dermatology). Olej z nasion konopi siewnych wykazuje właściwości przeciwzapalne, przeciwświądowe i przeciwstarzeniowe - jest silnym antyoksydantem. Stosowany miejscowo pomaga zredukować problemy skórne w postaci suchego, zniszczonego i podrażnionego naskórka. Olej konopny dostępny w naszym sklepie (w kategorii kosmetyki z konopi) w postaci mleczka do pielęgnacji ciała, płynu do owłosionej skóry głowy oraz kremów, szamponów i maści

Decydując się na zakup odpowiedniego preparatu na usuwanie zmian skórnych w łuszczycy, wybierzmy produkty przeznaczone do naszych potrzeb. Przykładowo, chcąc usunąć zmiany łuszczycowe na owłosionej skórze głowy rozważmy szampony, płyny lub odżywki. W przypadku zmian łuszczycowych na skórze dłoni zastanówmy się nad zakupem mydła lub balsamu.

pixel