Preparaty na odbudowę naskórka

( ilość produktów: 160 )

Celem stosowania preparatów na odbudowę naskórka jest wzmocnienie bariery ochronnej skóry oraz przywrócenie jej właściwego poziomu nawilżenia. Aby to osiągnąć należy używać odpowiednio dobrane preparaty regenerujące, które pomogą nam złagodzić uciążliwe objawy łuszczycy. Zaliczamy do nich m.in. nadmierne łuszczenie się naskórka, jego przesuszenie i skłonność do pękania a także świąd wyzwalający niekontrolowany odruch drapania.

Stosowanie preparatów na odbudowę naskórka zaliczane jest do tzw. fazy pielęgnacji długoterminowej. Jej celem jest nie tylko regeneracja zniszczonej skóry, ale także przyspieszenie prawidłowej proliferacji komórek naskórka. Stosowanie produktów na odbudowę naskórka w łuszczycy ma również zadanie wzmocnienia naturalnej bariery ochronnej skóry, zlikwidowanie obrzęków i rumienia oraz przeciwdziałanie powstawaniu nowych wykwitów.

Polecanym często preparatem na odbudowę naskórka jest maść na łuszczycę, która została wyprodukowana na bazie naturalnych olejków i ekstraktów roślinnych. Przeznaczona jest ona do codziennej pielęgnacji skóry ze zmianami łuszczycowymi. W jej składzie znajdziemy szereg składników aktywnych, które odbudowują i regenerują naskórek, ale również zapewniają mu odpowiedni poziom nawilżenia. Maści na łuszczycę łagodzą podrażnienia uzupełniając niedobory warstwy lipidowej. To dzięki nim skóra nabiera zdrowego blasku.

Innym preparatem na odbudowę naskórka jest oliwka np. oliwka siarczkowa. Warte uwagi są szczególnie re wyprodukowane na bazie buskiej wody mineralnej siarczkowej, która składa się z dużej zawartości jodu, bromu i innych mikroelementów. To wszystko sprawia, że oliwki siarczkowe działają na skórę przeciwzapalnie i regenerująco wspomagając proces odbudowy naskórka. Oliwki uzupełnione dodatkowo o ekstrakty z olejków np. olejek z rokitnika zmniejszają zaczerwienienia skóry i redukują stany zapalne.

Maść i oliwka to nie jedyne preparaty na odbudowę naskórka. Nie wolno zapominać o żelach pod prysznic i do kąpieli, które nie tylko oczyszczają skórę z resztek kosmetyków czy zanieczyszczeń środowiskowych (np. brudu), ale również pomagają usunąć martwe komórki skóry. W delikatny sposób złuszczają zrogowaciały naskórek, łagodząc jednocześnie świąd i podrażnienia.

pixel