Kosmetyki z kwasami owocowymi - szampony, żele i inne preparaty

( ilość produktów: 38 )

Kwasy owocowe to hydrokwasy pozyskiwane z naturalnych produktów - owoców, warzyw, liści czy mleka. Najpopularniejszym kwasem owocowym są kwasy AHA wykorzystywane są na co dzień w dermatologii i kosmetologii dla poprawy stanu i jakości skóry. Najczęściej stosowanym kwasem do pielęgnacji skóry jest kwas mlekowy i kwas glikolowy, który wchodzi w skład wielu kosmetyków z kwasami owocowymi. Badania pokazują, że są to kwasy z grupy AHA najlepiej absorbowane przez skórę co przekłada się na nich wysoką skuteczność. Kwasy AHA, w przeciwieństwie do kwasów BHA, są rozpuszczalne w wodzie i nie mogą przekroczyć bariery naskórkowej sprawiając, że są one mniej inwazyjne i bardziej bezpieczne.

Krem z kwasami owocowymi stosujemy zazwyczaj na noc, jako element wieczornej pielęgnacji skóry łuszczycowej. Wybierajmy takie kremy z kwasami owocowymi, które będą najbardziej dopasowane do naszego przypadku i efektów jakie chcemy dzięki nim osiągnąć. Przykładowo, stosowanie kremu z kwasem glikolowym będzie przydatne w przypadku zmniejszenia przebarwień towarzyszących różnym chorobom skóry np. łuszczycy. Kremy owocowe z kwasem glikolowym łagodzą podrażnienia, wyrównują koloryt i rozjaśniają zaczerwienienia.

Żel do twarzy z kwasami owocowymi polecany jest osobom z przewlekłymi chorobami skóry (np. łuszczycą, trądzikiem, rumieniem) dla poprawy stanu jakości naskórka np. poprzez widoczne spłycenie blizn. Żel do twarzy z kwasami owocowymi wyprodukowany na bazie kwasu mlekowego, doskonale złuszcza naskórek sprawiając, że staje się on bardziej miękki i elastyczny w dotyku. Skóra staje się wyraźnie rozjaśniona, jest pełna blasku i wygląda na zdrowszą. Wzbogacony często o ekstrakty roślinne (np. ekstrakt z trawy cytrynowej) koi wrażliwą skórę łuszczycową.

Peeling z kwasami owocowymi, podobnie jak krem czy żel do twarzy z kwasami owocowymi, powinien być zawsze stosowany pod okiem specjalisty. Produkty z kwasami owocowymi to preparaty silnie złuszczające dlatego nie można stosować ich samodzielnie bez wyraźnych wskazań aby nie pogorszyć stanu swojej skóry łuszczycowej. Popularnym peelingiem z kwasem owocowym jest peeling na bazie kwasu mlekowego, który odpowiednio nawilża skórę i normalizuje proces rogowacenia. Poprawia również strukturę kolagenu, poprawia uwodnienie i ujędrnienie. Nadaje skórze elastyczność.

pixel