Błoto z Morza Martwego i inne błota na łuszczycę

( ilość produktów: 7 )

Błoto z Morza Martwego to naturalny surowiec morski pozyskiwany bezpośrednio z osadów morskich. Błoto z Morza Martwego od lat stosowane jest w dermatologii i kosmetologii do poprawy stanu skóry problematycznej. Ze względu na swoje wysokie właściwości zmiękczające polecane jest każdej osobie z łuszczycą, która poszukuje produktów ułatwiających usunięcie łuski i wygładzenie szorstkiego naskórka.

W składzie błota z Morza Martwego odnajdziemy szereg mikroelementów i pierwiastków chemicznych wykazujących pozytywne działanie na poprawę stanu skóry. W błocie z Morza Martwego występuje m.in. potas odpowiadający za wzmocnienie nawilżenia naskórka, miedź stymulująca wzrost nowych komórek, wapń łagodzący świąd czy cynk zapobiegający pękaniu paznokci i wypadaniu włosów.

Błoto z Morza Martwego pomocne jest w zmniejszaniu i redukowaniu zmian łuszczycowych. Stosowane regularnie w formie okładów pielęgnacyjnych przyspiesza metabolizm komórkowy. Wpływa na odbudowę naskórka wzmacniając jego strukturę i wytrzymałość. Błoto z Morza Martwego działa detoksująco na suchą i zniszczoną skórę łuszczycową. Pomaga w niwelowaniu skórnych niedoskonałości powstałych wskutek łuszczycy.

Błoto z Morza Martwego dobrze nawilża nawet najbardziej przesuszoną skórę. Nałożone bezpośrednio na ciało sprawia, że skóra jest dobrze odżywiona i natłuszczona. W efekcie wzrasta jej napięcie i elastyczność. Błoto z Morza Martwego poprawia kondycję włókien elastyny i kolagenu, dlatego wykorzystywane jest w dermatologii nie tylko w ramach kuracji łuszczycowej ale również przeciwzmarszczkowej.

Składniki aktywne pochodzenia naturalnego zawartego w błocie z Morza Martwego, m.in. magnez czy potas, łagodzą podrażnienie i zaczerwienienia będące charakterystyczne dla skóry łuszczycowej. Błoto z Morza Martwego wykazuje również działanie oczyszczające. Nałożone na skórę odblokowuje pory ułatwiając wydzielanie sebum. Reguluje w ten sposób produkcję łoju przeciwdziałając przetłuszczaniu naskórka.

pixel