Węgiel aktywny w leczeniu łuszczycy

2023-03-01
Węgiel aktywny w leczeniu łuszczycy

Węgiel aktywny kojarzy nam się głównie ze środkiem, który pomaga nam złagodzić nieprzyjemne dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Mało osób wie, że coraz częściej wykorzystywany jest w preparatach pielęgnacyjnych do skóry jako doskonały element wspomagający terapię przewlekłych chorób skóry - łuszczycy, trądziku czy łojotoku.

Charakterystyka węgla aktywnego

Węgiel aktywny, zwany również węglem aktywowanym, to czarna substancja naturalnego pochodzenia, która wykazuje bardzo dobre właściwości adsorpcyjne - wiążące. Dlatego z powodzeniem stosowany jest jako składnik preparatów i środków farmakologicznych dla osób mających problemy z trawieniem. Węgiel w postaci doustnych suplementów łagodzi uczucie pełności, zmniejsza wzdęcia i ułatwia funkcjonowanie przewodu pokarmowego.

Substancja otrzymywana jest w wyniku metody aktywizacji gazowej (zwęglony materiał poddawany jest działaniu gazów w wysokiej temperaturze) lub metody aktywizacji chemicznej (poprzez nasycenie odpowiednim aktywatorem). Pozyskiwany jest najczęściej z węgla drzewnego, kamiennego i brunatnego. Jest substancją nietoksyczną, która stosowana jest w lecznictwie ze względu na swoje szerokie właściwości prozdrowotne.

Najważniejsze zalety węgla aktywnego:

  • Wiąże gazy jelitowe - zmniejsza wzdęcia,
  • Ogranicza procesy fermentacyjne,
  • Działa bakteriostatycznie,
  • Pomaga w usunięciu produktów gnilnych i resztek przemiany materii.

W odróżnieniu od przemysłu farmaceutycznego, w którym węgiel wykorzystywany jest jako substancja do łagodzenia schorzeń układu pokarmowego, w kosmetologii i dermatologii stosowany jest jako środek do walki z przewlekłymi chorobami skóry. Nanoszony bezpośrednio na skórę w formie kremu, żelu czy maski - oczyszcza naskórek z toksyn i zanieczyszczeń.

Redukuje również proces wytwarzania sebum przeciwdziałając przetłuszczaniu naskórka, a co za tym idzie - powstawaniu nowych wykwitów. Coraz częściej stosowany jest w produktach na łuszczycę dla osób z przetłuszczoną, ściągniętą i mocno podrażnioną skórą.

Węgiel aktywny na łuszczycę?

Węgiel aktywny wykazuje silne właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne dlatego coraz częściej odnajdziemy go w preparatach pielęgnacyjnych na łuszczycę. W zależności od rodzaju produktu i jego przeznaczenia, węgiel może mieć działanie oczyszczające czy regenerujące.

Pomaga usunąć liczbę wykwitów oraz ograniczyć ich powstawanie. Jest również przydatny w usuwaniu pozostałości po kosmetykach i lekach stosowanych zewnętrznie. Bierze udział w procesie regulacji sebum poprzez odblokowanie porów i ograniczeniu wydzielania łoju.

Produkty do ciała z węglem aktywnym są wskazane każdej osobie z łuszczycą, która dodatkowo zmaga się z przetłuszczającą skórą. Dzięki nim można nie tylko pozbyć się nadmiaru sebum ale również przyspieszyć proces odbudowy skóry.

Węgiel łagodzi dodatkowo rogowacenie naskórka i jego szorstkość. Ma to pośredni wpływ na poprawę elastyczności i jędrności skóry. Co więcej, preparaty na łuszczycę z węglem aktywnym zmniejszają podrażnienia oraz zaczerwienienia. Są przydatne w redukcji przebarwień powstałych w wyniku toczącego się stanu zapalnego.

Preparaty na łuszczycę z węglem aktywnym

Chociaż na rynku preparatów na łuszczycę pojawia się coraz więcej produktów opartych na składnikach aktywnych naturalnego pochodzenia, preparaty z węglem aktywnym wciąż należą do mniejszości. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło! W naszym sklepie Centrum Łuszczycy znajdziesz produkty na łuszczycę z węglem aktywnym, które dedykowane są osobom z łuszczycą skóry gładkiej ciała, w tym łuszczycy skóry głowy.

Wśród preparatów na łuszczycę z węglem aktywnym, znajdziesz:

  • Mydło w płynie.
  • Szampon,
  • Mydło w kostce.

Preparaty z serii Botanic Farm, bo o nich mowa, wyprodukowane są na bazie węgla aktywnego i wzbogacone dziegciem. Dzięki temu otrzymaliśmy iście wybuchową mieszankę składników aktywnych naturalnego pochodzenia, które umożliwiają dokładne oczyszczenie skóry ciała z łuszczycą.

Nie tylko są pomocne w usuwaniu łoju i pozostałości po kosmetykach czy lekach, ale również świetnie przydadzą się w redukcji łusek. Są również bezpieczne w stosowaniu, nie wywołują podrażnień, nie brudzą ubrań i ręczników. A co najważniejsze - są wydajne i dostępne bez recepty. Kupisz je w naszym sklepie www.centrumluszczycy.pl

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2023

Polecane

pixel