Scandia Cosmetics - Kosmetyki Botanic Farm

( ilość produktów: 12 )

Scandia Cosmetics SA to polska firma kosmetyczna obecna na rynku od 1983 roku. Wieloletnie doświadczenie w branży kosmetycznej oraz stałe śledzenie nowości i trendów sprawiło, że Scandia Cosmetics wyspecjalizowała się w opracowywaniu najwyższej jakości produktów naturalnych do codziennej pielęgnacji skóry problematycznej za jaką postrzegana jest skóra łuszczycowa. Scandia Cosmetics oferuje autorskie produkty kosmetyczne wyprodukowane wyłącznie na bazie certyfikowanych surowców naturalnych takich, jak ekstrakty ziół czy olejków, a także kompozycje zapachowe.

Produkty Scandia Cosmetics, takie jak kosmetyki z linii Botanic Farm, stworzone zostały przy zastosowaniu najnowszych zdobyczy kosmetologicznych z uwzględnieniem wysokiej jakości składników aktywnych. Preparaty Botanic Fatm skutecznie łagodzą dolegliwości towarzyszące łuszczycy. Minimalizują świąd i przeciwdziałają szorstkości skóry zapewniając jej odpowiednie nawilżenie. Regulują również proces wytwarzania sebum.

Botanic Farm to linia specjalistycznych preparatów firmy Scandia Cosmetics wytworzonych według oryginalnych receptur i pomysłów, w oparciu o nowości ze świata biotechnologii kosmetycznej. Kosmetyki Botanic Farm wyprodukowane zostały na bazie dziegcia brzozowego i węgla aktywnego dzięki czemu polecane są do pielęgnacji skóry z łuszczycą. Zawarte w produktach Botanic Farm składniki aktywne pochodzenia naturalnego doskonale wspomagają odbudowę zniszczonego naskórka, co jest niezwykle istotne w przypadku łuszczycy. W odczuwalny sposób poprawiają również wygląd przesuszonej skóry sprawiając, że odzyskuje ona dawny blask.

Węgiel aktywny to składnik kosmetyczny z powodzeniem stosowany jest w preparatach dedykowanych osobom z przewlekłymi chorobami skóry. Nie bez przyczyny bywa nazywany “czarnym złotem”. Jest substancją pochodzenia naturalnego pozbawioną toksyn. Wykazuje zdolności przeciwzapalne i antybakteryjne dlatego ma zastosowanie w produktach do higieny i mycia łuszczycowej skóry ciała. Wśród produktów z dziegciem aktywnym w kosmetykach Botanic Farm (Scandia Cosmetics) znajdziemy mydło w płynie lub w kostce, które doskonale oczyszcza naskórek z zanieczyszczeń środowiskowych i sebum. Pomoże również usunąć zrogowaciałe warstwy naskórka dzięki czemu skóra stanie się miękka i wygładzona.

W kosmetykach Botanic Farm (Scandia Cosmetics) oprócz mydła w płynie i kostce, znajdziemy także szampon węglem aktywnym wzbogacony dodatkowo o dziegieć brzozowy. Substancja ta jest bogactwem organicznych składników w postaci związków fenolowych, naftenów czy kumenów. Ma ona specyficzny zapach smoły, który wielu osobom z łuszczycą kojarzy się z zapachem suszonych śliwek. Składnik występuje w postaci gęstej, mazistej ciemnobrunatnej cieczy. Ma bogate właściwości odkażające i antyseptyczne. Dobrze złuszcza naskórek, łagodzi świąd i minimalizuje stany zapalne. Szampon z serii Botanic Farm z Scandia Cosmetics świetnie sprawdzi się do łagodzenia zmian towarzyszących łuszczycy owłosionej skóry głowy.

pixel