3 najczęściej wybierane przez klientów preparaty usuwające łuskę

2022-02-18
3 najczęściej wybierane przez klientów preparaty usuwające łuskę

Osoby zmagające się z łuszczycą wskazują zrogowaciały naskórek, jako jeden z najbardziej uciążliwych objawów choroby. Liczne wykwity skórne pokryte są grubymi srebrzystoszarymi łuskami, które podczas zdrapywania przypominają pozostałości zeskrobin ze świecy. Najlepszym sposobem na pozbycie się łusek jest stosowanie środków keratolitycznych - złuszczających oraz redukujących.

Preparaty keratolityczne to produkty pielęgnacyjne przeznaczone do skóry gładkiej ciała i owłosionej skóry głowy. Zawierają najczęściej kwas salicylowy lub mocznik w wysokim stężeniu procentowymi. Te dwa składniki aktywne wykazują silne działanie złuszczające. Pomagają usunąć zrogowaciałe warstwy naskórka bez wywołania skutków ubocznych w postaci podrażnienia. Substancje te normalizują również proces produkcji łoju, czyli przeciwdziałają nadmiernemu przetłuszczaniu się skóry.

Alternatywą dla produktów keratolitycznych są preparaty redukujące. Zaliczamy do nich m.in. dziegieć i cygnolinę, która wchodzi w skład leków na łuszczycę na receptę. Klasyczny dziegieć, rozumiany jako smoła węglowa, jest trudno dostępny. Znajdziemy go przede wszystkim w preparatach recepturowych pod warunkiem, że mamy dużo szczęścia. Coraz częściej jednak odchodzi się w dermatologii od jego stosowania ze względu na działanie rakotwórcze prodemriny.

Do złagodzenia objawów łuszczycowych, w tym zredukowania łusek, stosujemy teraz dziegcie pochodzenia drzewnego np. dziegieć brzozowy czy dziegieć sosnowy, które są bezpieczne i równie skuteczne w walce z łuszczycą co smoła węglowa.

Ciekawostką wśród produktów złuszczających są preparaty na bazie kobylego mleka, które przeznaczone są dla suchej i zniszczonej skóry łuszczycowej. Mleko klaczy to mało znany składnik aktywny, a szkoda! Badania pokazują, że jest bogactwem cennych minerałów i mikroelementów mających wpływ na poprawę kondycji naszego naskórka. Produkty z kobylim mlekiem są doskonałe dla osób chcących zmiękczyć i wygładzić szorstki naskórek, a co za tym idzie - zredukować istniejące łuski.

Oto lista 3 najpopularniejszych produktów usuwających łuskę, które zostały wybrane przez naszych klientów:

Dr Michaels Zestaw podstawowy do skóry gładkiej ciała

Zestaw preparatów Dr Michaels został opracowany z myślą o osobach zmagających się z łuszczycą skóry gładkiej ciała, w tym łuszczycą skóry głowy. W skład zestawu wchodzą 3 preparaty pielęgnacyjne o uniwersalnym zastosowaniu.

Maść Dr Michaels, wyprodukowana na bazie ekstraktów z olejków roślinnych, łagodzi objawy stanu zapalnego skóry oraz poprawia jej poziom nawilżenia i natłuszczenia. Redukuje zmiany łuszczycowe sprawiając, że skóra odzyskuje dawny blask.

Żel Dr Michaels z kwasem salicylowym reguluje nadmierne złuszczanie. Zapobiega szorstkości skóry, ogranicza świąd i zaczerwienienie. Oczyszcza skórę z łusek bez wywoływania podrażnienia. Nadaje się do stosowania na skórę ciała i skórę głowy.

Odżywka Dr Michaels ujednolica kolor skóry zmniejszając aktywne stany zapalne. Rozjaśnia również przebarwienia charakterystyczne dla pozostałości po blaszkach łuszczycowych.

Preparaty kupisz w naszym sklepie Centrum Łuszczycy.

Brabanderhof Krem z mlekiem klaczy (Special Care) 350 ml

Krem z mlekiem klaczy przeznaczony do stosowania bezpośrednio na miejsca zmienione chorobowo. Szybko się wchłania, jest wydajny i nie brudzi ubrań. Może być stosowany rano i wieczorem lub częściej wg potrzeb twojej skóry.

Preparat wyprodukowany na bazie mleka kobylego dedykowany jest osobom z nadmiernie przesuszoną skórą. Hamuje intensywną proliferację naskórka oraz ułatwia usuwanie zrogowaceń bez naruszenia jego warstwy ochronnej. Uzupełniony o wyciąg z kory kadzidłowca łagodzi świąd, zaczerwienienia i nieprzyjemną szorstkość skory.

Preparat kupisz w naszym sklepie Centrum Łuszczycy.

Health & Beauty Zestaw Kojący krem pielęgnacyjny do ciała i naturalne błoto z Morza Martwego

Zestaw dwóch pielęgnacyjnych preparatów dedykowany osobom z suchą i podrażnioną skórą gładką ciała z łuszczycą. Zadaniem produktów jest złagodzenie aktywnych stanów zapalnych naskórka i znormalizowanie procesu jego złuszczania.

Krem i błoto z Morza Martwego to dwa preparaty na łuszczycę, które pomogą poprawić ogólną kondycję twojego naskórka. Przyspieszą również jego regenerację oraz zapewnią mu odpowiedni poziom nawilżenia.

Preparaty kupisz w naszym sklepie Centrum Łuszczycy.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2022

Polecane

pixel