3 najczęściej wybierane przez klientów preparaty na łuszczycę z solą z Morza Martwego

2022-02-18
3 najczęściej wybierane przez klientów preparaty na łuszczycę z solą z Morza Martwego

Sól z Morza Martwego od lat wykorzystywana jest do łagodzenia objawów towarzyszących przewlekłym chorobom skóry. Stosowana w ramach talasoterapii, czyli formie terapii uzdrowiskowej wykorzystującej naturalne walory Morza Martwego, daje świetne rezultaty w walce z łuszczycą.

Minerały z Morza Martwego to bogactwo leczniczych pierwiastków i składników aktywnych, które mają bezpośredni wpływ na kondycję naszego naskórka. Sól z Morza Martwego dodawana do kąpieli nie tylko sprzyja regeneracji zniszczonego naskórka ale również pozwala zmniejszyć istniejące wykwity. Jest to istotne w przypadku aktywnej postaci łuszczycy, której charakterystycznym objawem są czerwone i łuszczące się zmiany skórne.

Kąpiel w soli z Morza Martwego działa na nas nie tylko terapeutycznie - pozwala na poprawę naszej skóry, ale również relaksacyjnie. Zapewnia nam odprężenie po ciężkim dniu oraz zmniejsza napięcie mięśniowe. To ostatnie jest ważne dla osób z chorobami o podłożu reumatoidalnym np. łuszczycowym zapaleniem stawów.

Składnikiem nr 1, który występuje w soli z Morza Martwego jest jod. To on cieszy się największym uznaniem wśród dermatologów i kosmetologów, którzy polecają wielu osobom z łuszczycą korzystać z naturalnych minerałów z Morza Martwego. Jod wykazuje silne działanie wzmacniające i odbudowujące. Poprawia strukturę naszej skóry oraz paznokci - utwardza je i chroni przed rozdwajaniem. Działa również sebostatycznie, czyli kontroluje nadmierne wydzielanie się łoju przeciwdziałając przetłuszczaniu się naskórka.

Przygotowaliśmy dla was listę 3 najczęściej wybieranych przez naszych klientów produktów na łuszczycę, w których składzie znajdziecie sól z Morza Martwego. Wybierz z nich coś dla siebie!

Health & Beauty Sól kąpielowa z Morza Martwego 500 g

Sól z Morza Martwego przeznaczona do kąpieli całego ciała oraz do fasonów - kąpieli sóp i dłoni. Występuje w kilku wersjach zapachowych - neutralnym, waniliowym, lawendowym, jaśminowym, różanym oraz zielonym jabłuszkiem. Wersja 500 g to idealne rozwiązanie dla osób podróżujących (zajmuje mało miejsca w bagażu) oraz dla tych, którzy chcą po raz pierwszy wypróbować kąpiele w soli z Morza Martwego.

Sól kąpielowa pozwala złuszczyć martwe komórki naskórka zmiękczając zrogowaciałe warstwy skóry. Ujędrnia, wygładza i wzmacnia poziom napięcia. Łagodzi podrażnienia, zaczerwienienia i uczucie pieczenia. Przynosi ulgę opuchniętym stawom i mięśniom.

Health & Beauty Sól kąpielowa z Morza Martwego 1,2 kg

Sól z Morza Martwego o nieco większej pojemności zapakowana w estetyczny pojemnik. Podobnie, jak swoja mniejsza poprzedniczka - dostępna jest w różnych wersjach zapachowych dzięki czemu urozmaica każdą kąpiel.

Sól z Morza Martwego doskonale się rozpuszcza, szybko mieszając się z wodą. Stosowana regularnie pomaga usunąć nagromadzone blaszki łuszczycowe oraz zahamować powstawanie nowych wykwitów. Zmniejsza aktywne stany zapalne, łagodzi świąd i zaczerwienienia. Przyspiesza regenerację zniszczonego naskórka.

Health & Beauty Sól kąpielowa z Morza Martwego 5 kg

Sól kąpielowa z Morza Martwego w wersji ekonomicznej. Idealnie nadaje się do regularnych kąpieli w wannach i fasonach. Jest wydajna i starcza na długi okres terapii.

Kąpiele w soli z Morza Martego pomagają złuszczyć znajdujące się na skórze łuski oraz skutecznie opóźnić powstawanie się nowych zmian. Ułatwiają również transportowanie składników aktywnych w głąb naskórka, dzięki czemu skóra staje się bardziej nawilżona i odżywiona.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2022

Polecane

pixel