3 najczęściej wybierane przez klientów preparaty na łuszczycę - szampony

2022-02-18
3 najczęściej wybierane przez klientów preparaty na łuszczycę - szampony

Łuszczyca owłosionej skóry głowy to jeden z najpopularniejszych rodzajów łuszczycy. Jej typowym objawem są łuski i zrogowacenia zgromadzone w obrębie skalpu. Pod wpływem uszkodzeń mechanicznych (np. podczas czesania) osypują się przypominając pozostałości po łupieżu.

Badania pokazują, że zmiany w obrębie skóry głowy są w wielu przypadkach pierwszą zapowiedzią łuszczycy, który podczas wstępnej diagnostyki bywa mylony z innymi schorzeniami skóry skalpu np. łupieżu czy wyprysku alergicznego. Charakterystycznym objawem łuszczycy skóry głowy jest obfite, drobnopłatowe złuszczanie naskórka. Na włosach widzimy go w postaci osiadającego drobnego pyłku, który swoją strukturą może przypominać zeskrobiny ze świecy. Pozostałości po naskórku osadzają się nie tylko na naszych włosach, ale równie na ubraniu - w tym na ramionach czy na kołnierzu.

Nadmierne złuszczanie naskórka bywa powiązane z przesuszeniem skóry. To ostatnie jest często wynikiem nieprawidłowej pielęgnacji owłosionej skóry głowy z łuszczycą i stosowaniem nieodpowiednio dobranych produktów np. agresywnych szamponów czy odżywek. Coraz częściej mówi się również o zbyt częstym i za długim myciu włosów, szczególnie w twardej wodzie z dużą ilością jonów żelaza.

Chociaż łuszczyca owłosionej skóry głowy nie powoduje łysienia, warto zawczasu zadbać o odpowiednią higienę skalpu. Osobom zmagającym się ze zrogowaciałym, osypującym się naskórkiem polecamy szampony złuszczające. Pomagają one zmiękczyć i uelastycznić skórę głowy w efekcie wspierają usuwanie zrogowaciałych wykwitów. Ci z kolei, u których występuje świąd, zaczerwienienie i pieczenie powinni wybrać preparaty redukujące. To takie zmniejszające aktywne stany zapalne oraz podrażnienia.

Z myślą o wszystkich osobach z łuszczycą owłosionej skóry głowy, wybraliśmy 3 najczęściej kupowane przez naszych klientów szampony na łuszczycę. Mamy nadzieję, że w ten sposób pomożemy wam z zakupem odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych do włosów i skóry głowy.

Clarena Medica Szampon do skóry głowy (Anti-Psoriasis Shampoo)

Szampon do codziennego mycia włosów i skóry głowy u osób z łuszczycą. Wyprodukowany na bazie ekstraktu z bulwy narcyza IBR-Dormin® przeciwdziała intensywnemu nawarstwianiu naskórka, czyli rozrastaniu i tworzeniu się nowych wykwitów. Stosowany regularnie pomaga usunąć zrogowaciałe blaszki łuszczycowe bez podrażnienia naskórka.
Dodatek w postaci kwasu salicylowego pozwala na delikatne złuszczenie martwych naskórek oraz zminimalizowanie zaczerwienienia skóry. Uzupełniony o ekstrakt z białej wierzby wykazuje działanie przeciwzapalne i redukujące. Reguluje również proces produkcji łoju zapobiegając przetłuszczaniu się naskórka i włosów.

Szampon Clarena Medica jest łatwy w stosowaniu i bardzo wydajny. Dobrze się pieni i rozprowadza po włosach. Ma przyjemny zapach kwiatu narcyza, który przypomina połączenie hiacyntu z jaśminem.

Brabanderhof Szampon z mlekiem klaczy

Szampon do mycia włosów i skóry głowy u osób zmagających się z łuszczycą. Wyprodukowany na bazie kobylego mleka zmniejsza świąd, zaczerwienienia oraz niweluje uciążliwe uczucie pieczenia.

Uzupełniony o dodatek w postaci kwasu cytrynowego wykazuje silne działanie złuszczające i wygładzające. Niweluje suchy i szorstki naskórek zapobiegając jednocześnie jego nadmiernej proliferacji.

Stosowany regularnie pomaga oczyścić skórę głowy z zanieczyszczeń środowiskowych i zrogowaciałych warstw naskórka. Nie przetłuszcza, nie obciąża włosów. Nadaje im zdrowy połysk.

Scandia Szampon z dziegciem brzozowym i węglem aktywnym

Szampon o świeżym cytrusowym zapachu grejpfruta. Przeznaczony dla osób z suchą i łuszczącą się skórą głowy. Wyprodukowany na bazie dziegcia brzozowego jest pomocny w odbudowie zniszczonego naskórka. Systematycznie stosowany zapobiega intensywnemu łuszczeniu oraz nadmiernemu przesuszeniu skóry.

Wzbogacony o węgiel aktywny dogłębnie oczyszcza skórę głowy oraz włosy z łusek i nadmiaru łoju. Przeciwdziała przetłuszczaniu się naskórka.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2022

Polecane

pixel