FARMINA Sp. z o.o.

( ilość produktów: 2 )

Farmina to polska firma farmaceutyczna o wieloletniej tradycji. Jej początki sięgają 1908 roku, kiedy w Krakowie powstało przedsiębiorstwo hurtowe o nazwie “Pharma” specjalizujące się w produkcji i handlu materiałami chemicznymi i farmaceutycznymi. Jego założyciel, farmaceuta Bolesław Jawornicki, to przykład ziszczenia się marzeń o sukcesie na gruncie zawodowym. Przywiązywał on niezwykłą uwagę do jakości oferowanych przez siebie produktów, prowadząc we własnej pracowni analitycznej ich badania kontrolne. Dzięki temu zyskał wiernych klientów stale powracających do niego po specyfiki apteczne.

Obecnie Farmina kojarzy nam się przede wszystkim ze sprzedażą wysokiej klasy dermokosmetyków opracowanych z myślą o osobach z przewlekłymi chorobami skóry. Wiodącym kosmetykiem Farmina jest krem Mediderm przeznaczony dla osób z łuszczycą i atopowym zapaleniem skóry. Krem Mediderm przebadany jest dermatologicznie i mikrobiologicznie. Jego niezwykłym atutem jest fakt, że może być stosowany nie tylko przez osoby dorosłe ale także dzieci już od 1. miesiąca życia.

Skład kremu Mediderm firmy Farmina jest bardzo prosty, a zminimalizowana ilość składników aktywnych użytych do jego produkcji, wpływa na zminimalizowanie ewentualnych reakcji uczuleniowych, w tym podrażnienia skóry. Jest to szczególnie istotne w przypadku łuszczycy, której charakterystycznym objawem jest podrażniony, skłonny do łuszczenia i pękania naskórek.

Krem Mediderm to kosmetyk firmy Farmina, który długotrwale nawilża i natłuszcza. Tworzy na powierzchni skóry barierę ochronną przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Krem Mediderm Farmina nadaje się do pielęgnacji skóry gładkiej ciała. Wielu pacjentów stosuje krem Mediderm do rąk wykorzystując go do złagodzenia uporczywego świądu związanego np. z łuszczycą krostkową, której zmiany zlokalizowane są najczęściej na skórze dłoni i stóp.

Krem Mediderm Farmina do twarzy to idealne rozwiązanie dla osób z łuszczycą, u których zmiany występują na skórze twarzy - szczególnie na czole, brwiach czy policzkach. Regularne stosowanie kremu Mediderm Farmina powoduje, że nasza skóra staje się bardziej miękka i elastyczna co ułatwia usunięcie się nagromadzonych łusek. Krem Mediderm do rąk i twarzy likwiduje również uciążliwy świąd i pieczenie, co jest istotne w przypadku aktywnego stanu zapalnego.

pixel