Preparaty firmy Alona Shechter

( ilość produktów: 7 )

“Nazywam się Alona Shechter i cierpię na łuszczycę. Pewnego dnia w 1987 roku, będąc matką dwójki małych dzieci, obudziłam się rano i spostrzegłam na swojej skórze czerwoną wysypkę. Dermatolog stwierdził, że mam łuszczycę i od razu skierował mnie do szpitala, gdzie rozpoczęto kurację opartą na sterydach. Początkowo udało mi się utrzymać łuszczycę w ryzach, ale potem choroba powróciła. Nie byłam zadowolona z efektów terapii - przytyłam, byłam bardzo opuchnięta a moja skóra była wrażliwa na dotyk i skłonna do pęknięć. Nawet najmniejszy ruch szyją powodował ogromny ból.

Cierpiałam przez długi czas aż w końcu udało mi się trafić do dermatologa, który połączył leczenie konwencjonalne z naturalną medycyną. Zaproponował wdrożenie preparatów zewnętrznych opartych na ekstraktach roślinnych. Po dwóch tygodniach stosowania jego produktów poczułam ulgę. Skóra była bardziej elastyczna i wygładzona, szybciej się regenerowała.

Pomyślałam “Jeżeli mi się udało, może będę mogła pomóc innym osobom zmagającym się z problemami skórnymi? Zaczęłam studiować dermatologię i medycynę naturalną. Wiedziałam, że sukces nie tkwi bezpośrednio w opakowaniu produktu, ale w jego zawartości - wysokim stężeniu odpowiednio dobranych składników aktywnych.

W 1994 roku założyłam firmę Alona Shechter, która rozpoczęła produkcję specjalistycznych preparatów przeznaczonych do pielęgnacji każdej wymagającej skóry. Produkty oparte są na oryginalnych recepturach opracowanych przez dermatologa, który pomógł mi w walce z chorobą. Wzbogaciłam je nieco o dodatkowe składniki aktywne w postaci ekstraktów ziół czy minerałów z Morza Martwego i dostosowałam do różnych potrzeb skóry.”

To osobiste wyznanie Alony Shechter idealnie podsumowuje myśl przewodnią firmy, którą jest pomoc w codziennej pielęgnacji skóry osób zmagających się ze schorzeniami dermatologicznymi. W zależności od serii, preparaty firmy Alona Shechter dedykowane są zarówno dla skóry łuszczycowej, jak i ogólnie dla skóry suchej, ze zmarszczkami (na twarzy i wokół oczu), pozbawionej jędrności czy z przebarwieniami.

Alona Shechter specjalizuje się w preparatach wyprodukowanych na bazie naturalnych składników takich, jak minerały z Morza Martwego (sól z Morza Martwego, błoto z Morza Martwego) oraz ekstraktów z ziół i olejów roślinnych. Wyjątkowość ich produktów polega na wysokim stężeniu składników aktywnych użytych do ich produkcji.

Jak podkreśla założycielka firmy Alona Shechter opracowane przez nią preparaty stanowią bogactwo witamin i olejków, które dostarczają skórze niezbędnych składników odżywczych. Tym samym wspierają skórę nie tylko w walce z chorobą, ale również oznakami upływającego czasu. Produkty Alona Shechter nie są testowane na zwierzętach, spełniają normy europejskiego CPNP i wymogi kontroli bezpieczeństwa stawiane przez Ministerstwo Zdrowia w Izraelu.

pixel