Wyciągi roślinne

( ilość produktów: 2 )

Wyciągi roślinne to substancje naturalnego pochodzenia dodawane do preparatów pielęgnacyjnych i suplementów diety. Mają one szerokie zastosowanie w dermatologii i kosmetologii do poprawy stanu i jakości wymagającej skóry. Wyciągi roślinne znajdziemy w wielu produktach na łuszczycę np. suplementach na wątrobę.

Wyciągi roślinne to substancje czynne, które wyodrębniane są z roślin. Za lek roślinny uznawane są preparaty zawierające min. 60% substancji roślinnych (np. ekstraktów roślinnych) w swoim składzie. W suplementach diety na łuszczycę odnajdziemy najczęściej wyciągi roślinny z ostropestu, który należy do najczęściej uprawianych gatunków roślin na plantacjach zielarskich.

W ostropeście występuje sylimaryna wykazująca silne działanie ochronne, antyoksydacyjne i przeciwzapalne. Ze względu na swoje naturalne właściwości odtruwające jest niezbędna do usuwania toksyn z wątroby. Wykorzystywana jest w suplementach diety na łuszczycę do regulowania prawidłowej pracy układu pokarmowego. Polecana jest osobom z łuszczycą, które przyjmują doustnie antybiotyki i sterydy mogące, w najcięższych przypadkach, prowadzić do niewydolności bądź uszkodzenia wątroby.

Wyciągi roślinne z ostropestu działają hepatoochronnie i przeciwutleniająco. Badania naukowe pokazują, że są przydatne w profilaktyce i leczeniu zatrucia toksynami, zwłóknienia czy marskości wątroby. Skutecznie stymulują regenerację uszkodzonych komórek wątroby będących wynikiem przyjmowanych leków czy nieprawidłowej diety. Ostropest powinien być stosowany przez wszystkie osoby z łuszczycą w celu ochrony błon śluzowych przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Mniszek lekarski to kolejny, obok ostropestu, wyciąg roślinny dodawany do suplementów diety na łuszczycę. W jego składzie znajdziemy szereg dobroczynnych substancji aktywnych w postaci witamin, soli mineralnych czy związków polifenolowych. Wykazują one działanie przeciwzapalne, przeciwwirusowe i moczopędne.

Wyciągi roślinne z mniszka są przydatne w łagodzeniu infekcji dróg moczowych i chorobach pęcherza. Oczyszczają wątrobę i pęcherzyk żółciowy. Pomagają wydalić toksyny oraz zbędne produkty przemiany materii. Ułatwiają również trawienie, dlatego polecane są osobom z łuszczycą mającym choroby współistniejące np. cukrzycę.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel