Preparaty z witaminą D3 na łuszczycę

( ilość produktów: 6 )

Preparaty z witaminą D3 to suplementy diety zalecane do codziennego stosowania przez wszystkie osoby zmagające się z łuszczycą. Suplementacja doustna preparatów z witaminą D3 to wynik powszechnie panującego niedoborów witaminy D. Badania naukowe prowadzone w zakresie suplementacji witaminy D pokazują, że jej niedobór na pogorszenie układu mięśniowo-szkieletowego, ale również na stan skóry czy zmniejszenie odporności.

Przyjmuje się, że każdy z nas jest narażony na niedobór witaminy D, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Zaleca się stosowanie zwiększonych dawek witaminy D3 od października do marca, co spowodowane jest niewystarczającą ekspozycją na promienie słoneczne. Witamina D jest bowiem naturalnie syntezowana przez skórę, co jest znacznie utrudnione przy ograniczonym dostępie do słońca.

Pamiętajmy o tym, że u wielu osób z łuszczycą występuje nadwrażliwość na słońce, zwana potocznie uczuleniem na słońce czy alergią słoneczną. Łuszczyca zaliczana bywa do grupy fotodermatoz idiopatycznych, w których do zaostrzenia zmian dochodzi w wyniku ekspozycji skóry na działanie promieni słonecznych. Ratunkiem dla osób z łuszczycą uczulonych na światło jest doustna suplementacja preparatów z witaminą D3.

Witamina D3, inaczej cholekalcyferol, należy do organicznych związków chemicznych odpowiadających za regulowanie gospodarki wapniowo-fosforanowej organizmu. Wpływa bezpośrednio na zachowanie właściwej mineralizacji kości, Wykazuje również działanie przeciwalergiczne i przeciwzapalne, dlatego polecana jest do stosowania przez osoby zmagające się z alergiami i dermatozami np. łuszczycą. Badania pokazują, że witamina D3 wpływa również na nasze samopoczucie dlatego często wykorzystywana jest w profilaktyce i leczeniu stanów o podłożu depresyjnym.

Preparaty z witaminą D3 na łuszczycę dostępne są bez recepty w postaci łatwych do połknięcia kapsułek. Witamina D należy do grupy witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, dlatego zaleca się stosowanie jej w nośniku olejowym. Stosujemy ją w postaci 1 kapsułki dziennie, najlepiej po posiłku.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel