Blog

Czy łuszczyca jest zaraźliwa?
Dermatolodzy podkreślają, że łuszczyca nie jest chorobą zaraźliwą w przeciwieństwie do innych chorób dermatologicznych np. świerzbu wywoływanego przez pasożytnicze roztocza.
Czytaj więcej
Psychoterapia i leczenie przeciwdepresyjne
Specjaliści coraz częściej skłaniają się ku psychoterapii opartej na metodach poza farmakologicznych, które uwzględniają metody relaksacyjne, techniki behawioralno-poznawcze czy biofeedback. Ich celem jest poprawa skuteczności leczenia oraz jakości życia.
Czytaj więcej
Łuszczyca odwrócona - przyczyny, objawy i zdjęcia
Łuszczyca odwrócona uznawana jest za nietypową odmianę łuszczycy, która może występować u pacjentów w podeszłym wieku. Zmiany skórne zlokalizowane są najczęściej w fałdach skórnych i stanowią czerwonobrunatne wykwity pokryte często srebrzystą łuską.
Czytaj więcej
Łuszczycowe zapalenie stawów a renta
Rentę z tytułu niezdolności do pracy mogą uzyskać osoby, które nie mogą wykonywać pracy zarobkowej z powodu złego stanu zdrowia. Zakład Ubezpieczeń Społecznych podaje, że przysługuje ona osobom, które częściowo lub całkowicie utraciły możliwość pracowania.
Czytaj więcej
Szampon na łuszczycę - jak walczyć z łuszczycą głowy?
Systematyczne stosowanie szamponów na łuszczycę skóry głowy pomaga nam w usunięciu łusek z powierzchni tarczek blokujących działanie substancji leczniczych. Wspiera nas także w procesach związanych ze zmniejszeniem stanu zapalnego, w tym działaniach hamujących liczbę podziałów komórkowych - czyli ich nadmiernego namnażania się.
Czytaj więcej
Suplementacja diety w łuszczycy
Suplementacja diety w łuszczycy ma na celu uzupełnienie niedoborów składników odżywczych co jest szczególnie ważne w dietach eliminacyjnych czy redukcyjnych, które często stosowane są przez pacjentów z problemami dermatologicznymi.
Czytaj więcej
pixel