Blog

Dziegieć - leczenie łuszczycy, rodzaje i co to jest?
Dziegieć to gęsta, ciemnobrunatna ciecz o wysokich właściwościach antyseptycznych i grzybobójczych. Otrzymujemy ją w procesie suchej destylacji drewna – najczęściej drzew i krzewów. Jest popularnym składnikiem wielu preparatów dermatologicznych przeznaczonych do pielęgnacji każdej problematycznej skóry.
Czytaj więcej
Jak wybrać dobrego lekarza do leczenia łuszczycy?
Twoja skóra nadmiernie się łuszczycy, jest sucha i skłonna do pękania? Zaobserwowałeś na niej nowe wypryski i krostki, które nie wiesz skąd się wzięły? Stale się drapiesz i masz wrażenie, że wszystko ciebie piecze i uczula? To znak, że dłużej nie możesz odwlekać swojej wizyty u dermatologa.
Czytaj więcej
Łuszczyca a dieta - jak dieta wpływa na leczenie łuszczycy?
Zdrowa, odpowiednio zbilansowana i zrównoważona dieta pozwala na dostarczenie naszemu organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Nie jest żadną tajemnicą, że nieprawidłowo dobrana może być jednym z czynników wyzwalających lub zaostrzających zmiany łuszczycowe. Podpowiadamy jakich produktów należy unikać aby złagodzić objawy łuszczycy, a które są wręcz wskazane do spożycia.
Czytaj więcej
Czy biologiczne leki na łuszczycę są skuteczne?
Leki biologiczne w łuszczycy przeznaczone dla osób z ciężką postacią dermatozy, u których leczenie tradycyjne nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Leki te charakteryzują się wysoką skutecznością oraz profilem bezpieczeństwa. Pomagają nie tylko w redukcji zmian łuszczycowych, ale także pomagają w uzyskaniu całkowitej remisji.
Czytaj więcej
Emolienty - czym są i jak działają
Emolienty to preparaty do stosowania miejscowego wykorzystywane w celach profilaktycznych i wspomagających leczenie chorób dermatologicznych - w tym łuszczycy. Ich działanie opiera się na zapewnieniu skórze odpowiedniego nawilżenia poprzez wytworzenie ochronnego filmu, który chroni naskórek przed działaniem czynników zewnętrznych.
Czytaj więcej
Aktywność fizyczna i dieta w chorobach skóry
Zarówno dieta, jak i aktywność fizyczna, to niezbędne elementy w profilaktyce i leczeniu łuszczycy. Z prowadzonych badań wynika, że zmniejszona aktywność fizyczna ma bezpośredni wpływ zarówno na rozwój otyłości, jak i nasilenie stanu zapalnego. U osób z łuszczycą może powodować stres oksydacyjny, a także zwiększenie stężenia lipidów biorących udział w rozwoju dermatozy.
Czytaj więcej
pixel